Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání panelu Východního partnerství (VP) k reformě veřejné správy – Tallinn (3.–4. 10. 2017)

Kdy: 03.10.2017 - 04.10.2017 , Kde: Tallinn

Ve dnech 3. a 4. října 2017 proběhlo v Tallinnu 13. zasedání panelu Východního partnerství (VP) k reformě veřejné správy. Panel je jednou ze součástí Platformy VP pro demokracii, dobré vládnutí a stabilitu. Česká republika je vedoucím státem ve 3. oblasti Panelu zaměřené na místní a regionální úroveň. Celkové vedení Panelu zajišťuje Evropská služba vnější akce ve spolupráci s Evropskou komisí.

Ve dnech 3. a 4. října  2017 proběhlo v Tallinnu 13. zasedání panelu Východního partnerství (VP) k reformě veřejné správy. Panel je jednou ze součástí Platformy VP pro demokracii, dobré vládnutí a stabilitu. Česká republika je vedoucím státem ve 3. oblasti Panelu zaměřené na místní a regionální úroveň. Celkové vedení Panelu zajišťuje Evropská služba vnější akce ve spolupráci s Evropskou komisí.

Před samotným zasedáním Panelu proběhla koordinace v užším kruhu (ESVA, představitelé vedoucích zemí jednotlivých oblastí), kde se projednávaly některé systémové záležitosti řízení Panelu a implikace nové architektury VP pro oblast reformy veřejné správy (dále PAR). Následovala návštěva úřadu vlády, kde se estonští hostitelé pochlubili efektivitou legislativního a exekutivního procesu.  Samotný standardní formát zasedání Panelu se první části věnoval přehledu aktivit za období uplynulé od posledního jednání v Kyjevě v jednotlivých oblastech (1. státní správa, 2. transparentnost/ochrana dat, 3. místní správa a decentralizace, 4. řízení technické pomoci). Celé toto hodnocení, jakož i přehled plánů na následující období bylo věnováno naplňování tzv. „deliverables“ Panelu s ohledem na nadcházející listopadový summit VP. Další část byla specificky věnována tématu odpovědnost (accountability) veřejné správy.

.