Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář k reformě veřejné správy na místní a regionální úrovni Praha, 6.–9. prosince 2016

Kdy: 06.12.2016 - 09.12.2016

V souladu s pracovním plánem Panelu Východního partnerství k reformě veřejné správy byl českým MZV zorganizován seminář pro 18 expertů ze zemí Východního partnerství. Tématy semináře byly samostatná a přenesená působnost obcí, regionální politika ČR a role občanské společnosti při reformě veřejné správy.

V souladu s pracovním plánem Panelu Východního partnerství k reformě veřejné správy a pozicí ČR jako vedoucí země oblasti číslo 3 v rámci Panelu organizuje MZV ČR dvakrát ročně seminář zaměřený na veřejnou správu. Jeden seminář je vždy organizován v partnerské zemi Východního partnerství a druhý je organizován v Praze. V prosinci tohoto roku MZV ČR organizovalo seminář pro 18 expertů ze zemí VP v Praze. Za každou zemi byl jeden expert představitelem centrální administrativy, jeden představitelem místní samosprávy a jeden zástupcem nevládních organizací či akademické obce.

Tématy semináře byly samostatná a přenesená působnost obcí, regionální politika ČR a role občanské společnosti při reformě veřejné správy. Tato témata byla dále rozdělena do jednotlivých panelů.

Třetí den semináře měli jeho účastníci možnost navštívit město Prachatice a seznámit se s fungováním místní samosprávy v praxi.

Poslední den semináře byl kombinován s interaktivním workshopem zaměřeným na výkon regionální politiky. Účastníci byli též vyzváni k vzájemné výměně  informací o nabitých vědomostech a k podílu na vytvoření závěrů a doporučení z tohoto semináře.

Seminář byl organizován českým ministerstvem zahraničí ve spoluprácí s Evropskou komisí.  

přílohy

Účastníci semináře 7 MB jpg (Obrázek / Fotka) 16.12.2016

.