Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cílené školení konzulárních pracovníků pro mini region Blízký východ a země Zálivu

 

Fond pro vnitřní bezpečnost: Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01 – Cílené školení konzulárních pracovníků pro mini region Blízký východ a země Zálivu.
(Praha, 22. – 24. března 2022)

 

Ministerstvo zahraničních věcí v říjnu 2018 zahájilo realizaci projektu zaměřeného na zajištění školení pracovníků zastupitelských úřadů účastnících se procesu zpracovávání a vydávání krátkodobých schengenských víz. Ukončení projektu je plánováno na konec září 2022. Projekt "Intenzifikace konzulárního školícího modulu", reg. č. ISF/11/01, je financován v rámci národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost.

V jeho rámci se ve dnech 22. - 24. března 2022 na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze uskutečnilo průběžné školení konzulárních pracovníků působících v regionu Blízkého východu a zemí Zálivu zaměřené na profesní vzdělávání konzulárních pracovníků vyslaných na konzulární oddělení zastupitelských úřadů ČR v zahraničí.

Cílem je podpora společné vízové politiky EU/Schengenu, zvýšení kvalifikace a odbornosti konzulárních pracovníků, a to formou kontinuálního vzdělávání zaměřeného na oblast právních předpisů EU/Schengenu a ČR, vztahujících se k problematice krátkodobých schengenských víz a jejich implementace v praxi.

Daný projekt přímo navazuje na projekt „Realizace konzulárního školícího modulu,“ reg. č. ISF/4/01, který byl realizován v období let 2016 – 2018.

.