по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání

Informace pro vstup a pobyt

Aktuální informace o podmínkách vstupu do země, celních a devizových předpisech, bezpečnostní situaci apod. lze nalézt v pasáži "cestujeme" na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pro krátkodobé cesty do Moldavské republiky za účelem turistiky do 90 dnů není vyžadováno vstupní vízum. Nutný je cestovní doklad, jehož platnost musí nejméně o 3 měsíce překračovat datum plánovaného konce pobytu v Moldavské republice. Od července 2015 je do Moldavské republiky možné na krátkodobé pobyty za účelem turistiky cestovat i na občanský průkaz, který musí disponovat biometrickými údaji (formát ID1) , nebo obsahovat strojově čitelnou zónu (formát ID2).

V případě jiných cest, zejména za účelem zaměstnání nebo u pobytů nad 90 dnů, doporučujeme kontaktovat Velvyslanectví Moldavské republiky v České republice.

Covid-19 - Aktuální informace k cestování do Moldavska

Níže uvádíme nejdůležitější informace vztahující se ke covidu-19 v Moldavsku a návratu do ČR. více ►

Cestování do Podněstří - aktuální varování

Velvyslanectví ČR v Kišiněvě varuje v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací před cestami do podněsterského regionu Moldavské republiky (tzv. Podněsterské moldavské republiky). Vzhledem k tomu, že jde o území kontrolované mezinárodně… více ►

Částečné obnovení pravidelných letů z/do Moldavska

Od 21. 3. 2022 došlo k otevření části vzdušného prostoru na Moldavskem pro pravidelné lety směrem na Rumunsko. více ►

Nouzová linka pro české občany

+373 79 70 79 99 více ►

Cestování do Podněstří

Separatistická oblast "Podněsterská moldavská republika" je integrální částí Moldavské republiky, avšak bez možnosti výkonu moldavské státní moci na jejím území. více ►

Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí