english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání velvyslance se starostou lázeňského města Kusatsu a účast na Mezinárodním hudebním festivalu

Dne 19. srpna 2019 velvyslanec ČR v Japonsku Martin Tomčo navštívil město Kusatsu v prefektuře Gunma, kde se setkal se starostou Nobutadou Kuroiwou a zúčastnil se prestižního Mezinárodního hudebního festivalu - „Kusatsu International Summer Music Academy & Festival“. Lázeňské město Kusatsu je od roku 1992 partnerským městem Karlových Varů.

Se starostou Nobutadou Kuroiwou hovořil velvyslanec o dalším prohloubení obchodní a ekonomické spolupráce mezi japonskými a českými regiony, v diskusi se oba dotkli nadcházejícího 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Japonskem a ČR a zmínili také zájem na posílení mezilidských kontaktů, mj. odborníků na lázeňství, umělců atp.
Pan Kuroiwa, starosta jednoho nejvýznamnějších japonských lázeňských měst, popsal již dvacetiletou spolupráci s městem Karlovy Vary. Připomněl, že měl možnost osobně také několikrát Karlovy Vary navštívit jako člen delegace města Kusatsu a vyjádřil přání do budoucna v této tradici pokračovat.
Velvyslanec tlumočil starostovi zájem Karlových Varů na další spolupráci, zmínil mezinárodní věhlas mezinárodního karlovarského filmového festivalu a následně ocenil dlouhodobou snahu starosty Kuroiwy o propojování lázeňství s uměním a s tím související zájem Kusatsu o české interprety vážné hudby. Připomněl, že Velvyslanectví ČR v Tokiu letos opět udělilo záštitu Mezinárodnímu hudebnímu festivalu v Kusatsu, jehož tradice sahá až do roku 1980.

Návštěva do Kusatsu_pan starosta Kuroiwa

Návštěva do Kusatsu_pan starosta Kuroiwa

Letošního 40. výročí festivalu, který je po desetiletí každoročně navštěvován císařovnou Mičiko, se účastnilo také celosvětově známé a v Japonsku mimořádně populární české smyčcové těleso - Panochovo kvarteto. Velvyslanec měl při návštěvě města možnost v doprovodu ředitele mezinárodního hudebního festivalu vyslechnout vystoupení českých umělců, kteří japonskému publiku představili čtyři díla rakouského hudebního skladatele Franze Schuberta.

Návštěva do Kusatsu_Panochovo kvarteto

Návštěva do Kusatsu_Panochovo kvarteto