česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Urban podepsal smlouvy na projekty transformační spolupráce

Velvyslanec Urban podepsal smlouvy na realizaci dvou malých lokálních projektů transformační spolupráce. Hlavním tématem obou projektů jsou média.

Projekt s názvem Online média a lidská práva v Albánii, jehož realizátorem je nevládní organizace Albanian Institute for Political Studies (ISP), se zaměřuje na online média. Online média zažila v uplynulých letech velký rozvoj, neexistuje však dostatek dat o počtu těchto médií ani způsobu jejich financování, jasný není ani dopad fake news. Projekt má za cíl spojit online média s ústavním právem na informaci a osobní svobodu, prozkoumat současnou situaci a možnosti intervence, zorganizovat na dané téma online dotazník a otevřená fóra pro všechny zainteresované aktéry.

Druhý projekt nese název Média a integrace do EU. Obraz EU v albánských médiích a jeho realizátorem je Albanian Media Institute (AMI). Albánie se nachází ve fázi brzkého zahájení přístupových rozhovorů o integraci do EU. Spolu s časem se mění i obraz EU a zároveň role třetích aktérů. Kromě studie o obrazu EU v albánských médiích podpoří projekt i nezávislé informační portály, na nichž budou publikovány články na dané téma. Součástí projektu jsou i semináře pro novináře, jejichž tématem bude svoboda projevu, lidská práva a digitální tranzice v kontextu EU.

Online media

Online media

Online media

Online media