english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Izraele a návratu do ČR

PODMÍNKY VSTUPU DO IZRAELE

Od pátku 20.5.2022 půlnoci (tj. v noci z pátku na sobotu 21.5.2022) byla zrušena povinnost předkládat negativní výsledek testu na COVID 19 před cestou do Izraele (leteckou i pozemní cestou). Současně byla zrušena povinnost absolvování PCR testu po vstupu do země. Ruší se také povinnost izolace po dobu 24 hodin po vstupu na území Izraele. 
Od 9. 10. 2022 byla zrušena povinnost vyplnit příjezdový formulář před cestou (Entry Form).  

Od 1. 3. 2022  mohou do země přicestovat turisté bez ohledu na jejich očkovací status, tzn. i neočkovaní cizinci. Povinnost předložit negativní výsledek PCR testu nebo antigenního testu (od 10.5.2022) před odletem a absolvování dalšího testu po příletu byla zrušena od 20.5.2022 resp. 21.5.2022.  Zároveň je zrušena povinnost předkládat tzv. Zelený pas (Green Pass) ve všech prostorách a na všech hromadných akcích. Od 24.4.2022 byla zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách.

VSTUP NA ÚZEMÍ IZRAELE

Povinnost předkládat před cestou do Izraele  (letecky nebo pozemní cestou) negativní výsledek PCR/antigenního testu byla od pátku 20.5.2022 půlnoci (tj. od 21.5.2022) zrušena. Zrušena byla také povinnost PCR testu po příjezdu do země. 

Od 9. října 2022 byla zrušena povinnost vyplnit před cestou do Izraele příletový formulář Entry form. Od 6. 2. 2022 byla podmínka předkládat zelený pas při vstupu do restaurací, hotelů, tělocvičen, muzeí, kin apod. zrušena.
Od 1. března 2022 byla povinnost předkládat Zelený pas při vstupu na hromadné akce taktéž zrušena.  

Izraelské úřady nadále vyžadují zdravotní cestovní pojištění, včetně doložky, že pojištění zahrnuje i léčbu onemocnění Covid-19 (tato doložka musí být v anglickém jazyce).

V případě pobytu v ČLR, který předcházel nejméně 7 dní cestě do Izraele, bude vyžadován před odletem PCR test (ne starší než 72 hodin).

OČKOVANÉ OSOBY

Ministerstvo zdravotnictví Izraele uznává očkování vakcínou schválenou Světovou zdravotnickou organizací: Pfizer, Moderna AstraZeneca, Sinovac, Sinopharm,Bharat Biotech, Serum Institute of India, Johnson & Johnson. Izrael uznává i očkovací látku Sputnik za podmínek, že osoby očkované Sputnikem podstoupí na území Izraele serologický test na protilátky s pozitivním výsledkem.

Za plně očkované jsou považováni:


1. lidé, kteří obdrželi dvě očkovací dávky (v případě Johnson a Johnson jednu dávku) a při vstupu do Izraele uplynulo minimálně 14 dní od obdržení 2. dávky (den očkování není započítáván)
a při odjezdu z Izraele neuplyne více než 180 dní od druhé dávky.

2. lidé, kteří obdrželi tzv. posilovací (třetí dávku) a od její aplikace uplynulo nejméně 14 dní (den očkování není započítáván).  

3. lidé, kteří disponují mezinárodně uznávaných certifikátem o prodělané nemoci Covid-19 (digitálně ověřitelným) tzv. Recovery Certificate, který byl vydán na základě pozitivního výsledku PCR
testu a od tohoto testu uplynulo v den vstupu do země minimálně 8 dní a při odjezdu ze země neuplyne více než 190 dní od pozitivního výsledku testu.

4. lidé, kteří disponují digitálně ověřitelným certifikátem o prodělání nemoci Covid-19 a jsou očkováni jednou dávkou z vakcín uznávaných Světovou zdravotnickou organizací (výčet výše), aplikovanou před či po zotavení z nemoci Covid- 19, platnost je 180 dní.  

TESTOVANÉ OSOBY

Od 1. března 2022 mohou do země vstoupit i neočkovaní turisté

Povinnost předložit negativní PCR test před odletem do Izraele byla zrušena. 

Zrušena byla povinnost před cestou do Izraele vyplnit příletový formulář Entry formOd 6. 2. 2022 byla podmínka předkládat zelený pas při vstupu do restaurací, hotelů, tělocvičen, muzeí, kin apod. zrušena. Od 1. března 2022 byla povinnost předkládat Zelený pas při vstupu na hromadné akce taktéž zrušena.  

Izraelské úřady nadále vyžadují zdravotní cestovní pojištění, včetně doložky, že pojištění zahrnuje i léčbu onemocnění Covid-19 (tato doložka musí být v anglickém jazyce).

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

- lidé, kteří disponují mezinárodně uznávaných certifikátem o prodělané nemoci Covid-19 (digitálně ověřitelným), který byl vydán na základě výsledku molekulárního PCR testu a přicestovali
do Izraele 8 dní či déle po absolvování tohoto testu (den odběru se počítá za 1. den) a při odjezdu ze země neuplyne 190 dní od pozitivního výsledku PCR testu.

- lidé, kteří disponují digitálně ověřitelným certifikátem o prodělání nemoci Covid-19 a jsou očkováni jednou dávkou z vakcín uznávaných Světovou zdravotnickou organizací (výčet výše),
aplikovanou před či po zotavení z nemoci Covid- 19, platnost je 180 dní.  

Více informací na odkazu k osobám vyléčeným v zahraničí

Přístup ke službám mají stejný jako osoby očkované. 

DĚTI

Od 1. 3. 2022 mohou do země vstoupit děti cizinci (stejně jako dospělí) i bez očkování či digitálně ověřitelným potvrzením o prodělání nemoci Covid-19 (tzv. Recovery Certificate). 

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Od 9. října 2022 byla zrušena povinnost vyplnit příletový formulář Entry form.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Podmínky se mění na základě aktuálních opatření. Informace pro turisty jsou k dispozici na stránkách ministerstva turistiky.

Na tzv. Zelený pas mají nárok následující osoby (od 1.3. 2022 byl tzv. Green Pass zcela zrušen):

  • Osoba, u které uběhl alespoň týden od absolvování třetí dávky.
  • Osoba, u které uběhl alespoň týden a méně než 6 měsíců od podání druhé dávky.
  • Uzdravená osoba, u které uběhlo méně než 6 měsíců od uzdravení.
  • Uzdravené osoby, které obdržely jednu dávku vakcíny, mají certifikát platný do 31. 3. 2022
  • Děti mladší 12 let, u kterých uplynulo méně než 7 dní od absolvování RT PCR testu.
  • Osoby starší 12 let, které předloží negativní výsledek antigenního testu, platí 24 hodin od provedení testu.
  • Osoby starší 12 let, které předloží negativní výsledek RT PCR testu, platí 72 hodin od provedení testu.
  • Děti do 3 let věku jsou z povinnosti předkládat negativní výsledek testu vyjmuty.

Od 1. 3. 2022 není Zelený pas požadován ani při hromadných akcích. 

V Izraeli funguje rozlišení lokalit dle rizikovosti a počtů nákazy a od nich se odvíjejících opatření (omezení pohybu apod.), odkaz na stránku, kde lze jednotlivé lokality v Izraeli vyhledat.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Informace o státem nařízené karanténě jsou uvedeny výše.

V případě, že má plně očkovaný cizinec podezření na nákazu, je třeba dle nových pravidel podstoupit nejdříve domácí antigenní test a pokud bude pozitivní, musí se podrobit antigennímu testu v odběrovém centru. Pouze osoby nad 60 let nově podstupují PCR test. V případě pozitivního výsledku je třeba dbát pokynů Ministerstva zdravotnictví.

Zdravotnická zařízení, kde lze podstoupit placený PCR test.

Telefonní linka pro cizince v případě pozitivního PCR testu: + 972506214239

Na webových stránkách izraelského ministerstva zdravotnictví je publikována informace, že cizinci, u kterých se během pobytu potvrdí klasifikace pacienta s potvrzenou nákazou Covid-19 budou transportováni sanitkou do izolačního zařízení, kde budou pobývat do doby jejich zotavení. Všechny náklady spojené s převozem, pobytem v izolačním zařízení a lékařskou péčí si tito cizinci budou hradit.  

Lze také  kontaktovat kliniku Bikurofe, kde mají zkušenosti s léčbou pacientů ze zahraničí s cestovním zdravotním pojištěním, webové stránky jsou v hebrejštině , telefonní číslo: 03-6272350, hovoří anglicky.

Informační linka ministerstva zdravotnictví ze zahraničního telefonního čísla: + 972-8-6241010, z izraelského telefonního čísla: * 5400.

V případě, že propukne nemoc a existují potíže, doporučuje se zavolat záchranku tel: 101.

TRANZIT

Izrael není tranzitní zemí.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo turistiky

Ministerstvo zdravotnictví Izraele 

Testovací centra:

antigenní testy 

všechny testy dle lokace v Izraeli

Záchranná služba   

Informace pro turisty

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Povinnost předkládat negativní PCR test (nebo platný Zelený pas) před odletem z Izraele byla zrušena, cizinci při odletu z Izraele nemusí vyplňovat ani tzv. exit form. 
Jiné požadavky mohou mít letecké společnosti či cílová nebo tranzitní země. 

Přehled podmínek návratu do České republiky