english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Věda a výzkum

Věda a výzkum

Oblast vědy a výzkumu je významnou složkou působení Velvyslanectví ČR v Tel Avivu. Cílem je propojování české vědecké komunity s izraelskými partnery a institucemi. Spolupráce spočívá zejména ve výměně informací, společných výzkumných projektech a podpoře inovací v oblastech medicíny, biotechnologií, precizního zemědělství nebo společenských věd.

Hlavními úkoly zdejšího attaché pro oblast vědy, výzkumu a inovací je prezentování české vědy a jejích úspěchů, podpora spolupráce českých univerzit s izraelskými, šíření informací o možnostech spolupráce a grantových příležitostech, organizace misí českých vědců do Izraele a izraelských vědců do Česka.

Mezi úspěšné projekty patří například úzká spolupráce Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) a Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) s Weizmannovým institutem, které od roku 2018 pořádají mezinárodní letní školu pro mladé vědce v oblasti vývoje léčiv. V oblasti kybernetické bezpečnosti probíhá spolupráce Vysokého učení technického v Brně (VUT) s Izraelským technologickým institutem (Technion). Hebrejská univerzita v Jeruzalémě (HUJI) a Ben Gurionova univerzita v Negevu (BGU) pak aktivně kooperuje s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) v oblasti precizního zemědělství.

V případě zájmu o bližší informace v této oblasti kontaktujte nás:

Lukáš Přibyl, attaché pro oblast vědy, výzkumu a inovací

Zeitlin St. 23
61163 Tel Aviv

Tel: +972-52 797 8299

E-mail: lukas.pribyl@mzv.gov.cz