english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost Ray Service prezentovala založení společného podniku v Saúdské Arábii

Ve dnech 25.2.-3.3.2018 se v Rijádu konal za české účasti veletrh AFED 2018. Během tohoto veletrhu prezentovala česká společnost Ray Service založení společného podniku se saúdskoarabským partnerem.

Společnost Ray Service z Uherského Hradiště oznámila během veletrhu AFED 2018 v Rijádu založení joint-venture se saúdskou společností Al-Esnad. Ray Service se zabývá vývojem a výrobou kabelových svazků a elektromechanických systémů pro obranný a letecký průmysl. Cílem nově vznikajícího výrobního podniku je proniknout na velmi atraktivní saúdskoarabský trh jak v oblasti letecké, tak i i obranné. Stánek nově vznikající firmy Ray Service Middle East navštívil během veletrhu AFED také velvyslanec ČR v Saúdské Arábii J. Slavík, který vyjádřil plnou podporu českým firmám, které se rozhodnou investovat v Saúdské Arábii a ocenil aktivitu rodinné společnosti Ray Service.

Během veletrhu AFED se velvyslanec Slavík sešel rovněž s představiteli saúdské armády, se kterými pohovořil o možnostech další spolupráce českých firem se saúdskými subjekty a za jejichž doprovodu si prohlédl celý veletrh. Stánek společnosti Ray Service Middle East navštívil rovněž obchodní rada velvyslanectví v Rijádu P. Hošťálek, který poskytuje společnosti Ray Service konzultace od počátků jejího působení v Saúdské Arábii.

AFED je specializovaný neveřejný armádní veletrh, který se koná v dvouletých cyklech a je zaměřen zejména na výrobní a dodavatelské možnosti saúdských firem. Otevírá tak dveře i zahraničním společnostem, které jsou připraveny spolupracovat se súdskými subjekty na budování a provozu výrobních kapacit v Saúdské Arábii.

Mgr. Petr Hošťálek,
obchodní rada
Velvyslanectví České republiky v Rijádu

 

afed 2018

Velvyslanec J. Slavík během rozhovorů s představiteli saúdské armády

afed 2018

Představitelé společností Ray Service a Al-Esnad na stánku společné firmy Ray Service Middle East společně s velvyslancem J. Slavíkem.

afed 2018

Pracovníci velvyslanectví ČR v Rijádu P. Hošťálek a P.Dubovec s vedením společnosti Ray Service a saúdským partnerem.