english  česky 

rozšířené vyhledávání

Souhrnné teritoriální informace

Ministerstvo zahraničních věcí připravilo novou podobu Souhrnné teritoriální informace (STI), která slouží jako základní business průvodce zahraniční zemí pro podnikatele. Souhrnná teritoriální informace předkládá českým firmám a podnikatelům praktické informace o ekonomice, podnikatelském prostředí, ale také třeba o kultuře obchodního jednání.

STI shrnují základní ekonomické údaje, informace o veřejných financích, bankovním a daňovém systému, zahraničním obchodu i investicích nebo obchodní spolupráci s ČR a EU.  Je možné se zde také dočíst o základních podmínkách pro podnikání, tarifech, bariérách vstupu na trh a v neposlední řadě také o kulturních zvyklostech a odlišnostech teritoria. Každá informace je rovněž doplněna o praktické odkazy a kontakty na zastupitelský úřad a státní agentury v teritoriu, profesní asociace a komory nebo vládní úřady. Nechybí ani údaje o veletrzích a akcích.

Ekonomičtí diplomaté na zastupitelských úřadech STI pravidelně aktualizují, například při změně obsazení vlády, podmínek podnikání nebo celkového vývoje ekonomiky. Jedná se tak o unikátní a ověřené informace přímo z teritoria. Makroekonomická data pro STI jsou generována z databáze Economist Intelligence Unit a následně je ověřují ekonomičtí diplomaté i s využitím místních statistik.

STI je možné číst online nebo si ji můžete stáhnout ve formátu PDF. Nová Souhrnná teritoriální informace pro:

 

Připravil: Ing. Roman Plevák, Ph.D., diplomat pro Omán, Velvyslanectví ČR v Rijádu