english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace ČR na Riyadh Travel Fair 2023

Česká republika prostřednictvím agentury Czech Tourism umožnila účast českých firem na letošním ročníku turistického veletrhu Riyadh Travel Fair 2023.  Český stánek byl oceněn plaketou zlatého sponzora.

Veletrh cestovního ruchu v Rijádu proběhl od 22. do 24. května 2023 v Mezinárodním kongresovém a výstavním centru v Rijádu. Rijádský veletrh cestovního ruchu je nejvýznamnější událostí pro sektor cestovní ruch v Saúdské Arábii. Poskytuje účastníkům platformu pro prezentaci jejich produktů a služeb a návštěvníkům možnost seznámit se s cestovními destinacemi po celém světě.  Veletrhu se zúčastnilo více než 300 vystavovatelů z 55 zemí a navštívilo jej 30 tisíc návštěvníků.

Česká republika je tradičně oblíbenou destinací pro turisty ze Saúdské Arábie a regionu Perského zálivu. Mezi saúdskými turisty jsou poptávány především léčebné lázeňské pobyty a wellness pobyty. Stále vyhledávanější je Česká republika také korporátní klientelou jako destinace pro MICE  cestovní ruch. 

Na letošním ročníku Riyadh Travel Fair byla Česká republika zastoupena desítkou firem.  Zastoupeny byly tradiční české a moravské lázeňské destinace, hotely a nákupní centrum. Na stánku byli přítomni zástupci Fashion Arena Prague Outlet, společnost Graficon, Lázně Bělohrad, Lázně Darkov, Léčebné lázně Jáchymov, Lázně Teplice v Čechách, hotely Falkensteiner, Thermal a Tree of Life. Účast České republiky na rijádském veletrhu cestovního ruchu je již tradicí a v letošním roce byl český stánek oceněn plaketou pro zlatého sponzora. 

Galerie


Travel Fair 2023