english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Eye of Riyadh
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace České republiky jednou z hlavní atrakcí Riyadh Travel Fair v Saúdské Arábii

Česká republika se v rámci projektů ekonomické diplomacie za spolupráce velvyslanectví v Rijádu a CzechTourismu úspěšně prezentovala na veletrhu turistického ruchu Riyadh Travel Fair. Veletrh se – jako každoročně - konal v hotelu Faisalia a zásluhou investice spolupracujících českých firem byla Česká republika jako stříbrný sponzor viditelná na všech prezentačních materiálech veletrhu.

Největší rijádský turistický veletrh se konal ve dnech 10.-13.4.2018. V předvečer veletrhu dne 9.4. uspořádal CzechTourism ve spolupráci se svým saúdským zastoupením, firmou VFS Global a velvyslanectvím České republiky v Rijádu v prostorách velvyslanectví slavnostní recepci pro významné saúdské firmy z oblasti cestovního ruchu a pro zástupce saúdských médií. Čeští vystavovatelé i přítomní představitelé CzechTourismu tak měli možnost setkat se osobně s manažery ze Saúdské Arábie a projednat s nimi v příjemném prostředí možnosti spolupráce.

V odpoledních hodinách dne 10.4.2018 J.E. velvyslanec České republiky v Rijádu p. Jiří Slavík veletrh v doprovodu Hamada Ali Alshowaira, místopředsedy představenstva Rijádské obchodní a průmyslové komory a dalších saúdských představitelů a za pozornosti desítek saúdských médií veletrh slavnostně zahájil přestřižením pásky. Veletrh poté probíhal po celé čtyři dny od odpoledních do pozdních večerních hodin a díky tomu byla zajištěna vysoká návštěvnost saúdských klientů, velice často i celých saúdských rodin.

Stánek České republiky byl díky spolupráci s českou firmou Graficon a její partnerskou česko-saúdskou společností Dunia AlRehlat přímo u vstupu do výstavní haly. Na něm se představily krom CzechTourismu a velvyslanectví ČR rovněž české firmy z oblasti turistického ruchu a lázeňství – Lázně Darkov, Lázně Teplice, Lázně Bělohrad – Tree of Life, Lázně Klimkovice, Fashion Arena Praha-Štěrboholy, cestovní kancelář Graficon a rovněž ČSA, zastoupené firmou Dunia AlRehlat. Krom nabídky turistických a lázeňských pobytů bylo na veletrhu prezentováno opětovné otevření pravidelné linky ČSA na trase Rijád – Praha v letních měsících a to tentokrát již třikrát týdně. Kromě toho byly nabízeny i kompletní balíčky v Saúdské Arábii velmi populárních lázeňských či rehabilitačních pobytů, jakož i turistických cest do České republiky včetně možnosti návštěvy dalších atraktivních měst v sousedních státech.

Na atraktivitě českého stánku se podílela i atrakce v podobě pečení lázeňských oplatek, a to naší předsedkyní krajanského spolku, oblečenou v moravském kroji. Vůni oplatek odolal málokteří návštěvníci veletrhu a tak se podařilo namířit jejich pozornost i k další nabídce stánku. Během veletrhu bylo mezi návštěvníky distribuováno kromě jednotlivých propagačních materiálů, prospektů a brožur i přes 900 atraktivně potištěných tašek s kompletní nabídkou české účasti. Stánek i díky výše uvedenému iniciativnímu přístupu všech zúčastněných k propagaci České republiky navštívily tisíce návštěvníků.

Věříme, že Česká republika bude i nadále atraktivní destinací pro hosty ze Saúdské Arábie, kteří díky pocitu bezpečí a atraktivitě krajiny, památek i služeb tráví rádi své dovolené v České republice.

Krátká videa z českého stánku na veletrhu můžete shlédnout na www.youtube.com , videa z veletrhu jsou dostupná též na webové stránce www.eyeofriyadh.com, kde je na videu z prvního dne veletrhu zachyceno slavnostní otevření veletrhu českým velvyslancem a na videu z druhého dne lze spatřit i český stánek.

Mgr. Petr Hošťálek
obchodní rada
Velvyslanectví České republiky v Rijádu

riyadh travel fair 2018

J.E. velvyslanec České republiky v Rijádu J. Slavík zahajuje slavnostní recepci CzechToursimu v předvečer veletrhu Riyadh Travel Fair 2018.

riyadh travel fair 2018

Slavnostní zahájení veletrhu Riyadh Travel Fair 2018 místopředsedou představenstva Rijádské obchodní a průmyslové komory Hamadem Ali Alshowairem a J.E. velvyslancem České republiky v Rijádu p. Jiřím Slavíkem.

riyadh travel fair 2018

Pan H. Alshowair ochutnal na stánku České republiky i tradiční české lázeňské oplatky.

riyadh travel fair 2018

Celkový pohled na český stánek

riyadh travel fair 2018

Ohlasy v médiích:

riyadh travel fair 2018
riyadh travel fair 2018

 

riyadh travel fair 2018