english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EU-GCC Dialogue On Economic Diversification Project
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU-GCC Business Forum v Bahrajnu

Dne 21 listopadu 2023 proběhne v bahrajnském Manamá sedmý ročník EU-GCC obchodního fóra. Hlavním mottem letošního ročníku je "Redefinování ekonomik - budování udržitelné a diverzifikované budoucnosti" s podtitulem budoucnost, v níž spolupráce a inovace podněcují harmonickou kombinaci hospodářského růstu, sociální prosperity a odpovědnosti k životnímu prostředí.

Hlavními řečníky fóra za EU budou Michael Hager, vedoucí kabinetu výkonného místopředsedy Evropské komise Dombrovskise, který je rovněž odpovědný za obchod, a Luigi di Maio, zvláštní zástupce Evropské unie pro oblast Perského zálivu. Za GCC (Gulf Cooperation Council) vystoupí Dr. Abdel Aziz Abu Hamad Aluwaisheg, asistent generálního tajemníka pro politické záležitosti v GCC.  Klíčovými tématy fóra budou udržitelný energetický mix a energetická bezpečnost, oběhové hospodářství, ekologická logistika a doprava a ekonomické posílení postavení žen. Cílem akce je zvýšit obchodní a investiční příležitosti, podpořit přístup na nové trhy, sdílet znalosti a osvědčené postupy, rozšířit zelenou ekonomiku a podpořit malé a střední podniky a podnikání.

Program fóra je dostupný na stránce 7th EU-GCC Business Forum (eugcc.eu), kde je rovněž možné se registrovat. Registrace na fórum je bezplatná.