english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro vízové žadatele

Konzulární úsek ZÚ ČR v Riga nedisponuje kapacitou k přijímání žádostí o víza. Od roku 2011 byla tato agenda vyřizována na ZÚ ČR ve Varšavě, od 2. května 2023 se NOVĚ agenda víz a všech dalších pobytových titulů přesouvá do vízového centra při Generálním konzulátu ČR v Drážďanech.

S účinností od roku 2011 byl na ZÚ Riga ukončen výkon vízové a pobytové agendy a v rámci konzulárního úseku tedy nefunguje vízové oddělení. Občané, kteří chtějí požádat ať už o krátkodobé vízum (vízum typu „C“ k pobytu do 90 dnů), či jakýkoliv jiný pobytový titul pro ČR (dlouhodobé vízum typu „D“, dlouhodobý pobyt, modrá karta atp.), se musejí od 2. května 2023 obracet na speciální pracoviště zřízené při GK ČR v Drážďanech. Konzulární úsek ZÚ ČR ve Varšavě, který dříve náš úřad v agendě víz zastupoval, už pouze dokončuje zpracování žádostí podaných do 30. dubna 2023. Se všemi novými žádostmi a taktéž s dotazy týkajícími se problematiky víz a dalších pobytových titulů je třeba se nyní obracet výhradně na GK ČR v Drážďanech.

Odkaz na stránky vízového centra najdete zde

Na tomto odkazu najdete i potřebná telefonní čísla pro dotazy i emailové adresy pro registraci k podání vízové žádosti.

Pro všechny žadatele splňující podmínky podání žádosti na území států Schengenu se Vízové centrum při Generálním konzulátu ČR v Drážďany stalo jediným českým úřadem v schengenském prostoru (mimo ČR), který bude přijímat a zpracovávat všechny žádosti o víza a pobytová oprávnění určená k rozhodnutí orgánům ČR.

 

Informační leták Úřadu pro ochranu osobních údajů:

leták (PDF, 152 KB)