français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby prezidenta republiky - 2. kolo - poslední den pro podání písemné žádosti o voličský průkaz (20. ledna)

Ve dnech 27. - 28. ledna se uskuteční druhé kolo voleb prezidenta republiky. Občané, kteří  doposud nedisponují a chtěli by si požádat o voličský průkaz, tak mohou učinit do 20. ledna 2023 do 16:00. 

V případě zájmu o vystavení voličského průkazu pro 2. kolo voleb prezidenta republiky platí stejná pravidla jako pro první kolo, tedy písemnou žádost je třeba doručit příslušnému úřadu, kde má občan trvalé bydliště, do pátku 20. ledna 2023 do 16:00, popř. osobně do středy 25. ledna 2023 do 16: 00. Písemná žádost musí mít ověřený podpis či může být zaslána datovou schránkou nebo přes portál občana.  Tato žádost musí být směřována příslušnému úřadu nikoli MZV. Vystavený voličský průkaz je možné si nechat zaslat k vyzvednutí přímo na velvyslanectví.

Podrobnosti naleznete na stránkách Ministerstva vnitra.

Ověření podpisu na žádost či zřízení datové schránky je možné také na ZÚ Lucemburk kdykoli v pracovní době po předchozí telefonické domluvě. 

 

Upozornění: Pokud jste zapsáni ve zvláštním seznamu voličů, či již disponujete voličským průkazem pro druhé kolo voleb, není již třeba žádat opětovně.