português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Facebook logo

Skončil první ročník našeho projektu v Portugalsku Become PhD/postdoc in Czechia

Velvyslanectví ČR v Lisabonu tento týden uspořádalo dva webináře, které měly nalákat portugalské studenty v oblasti fyziky a umělé inteligence na studium v České republice. Jednalo se o sérii tří webinářů, kdy první z nich se věnoval studiu medicíny a který zaznamenal značný úspěch. Účastnící se české instituce potvrdily, že Česko má co nabídnout ohledně výzkumných infrastruktur a špičkových akademických projektů.

V případě fyziky se účastnil Fyzikální ústav Akademie věd ČR, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Bylo velice zajímavé poslechnout si informace o možnostech studia např. plazmových technologií a biotechnologií, fyziky pokročilých materiálů, fyziky kondenzovaných látek či astrofyziky a mezihvězdných médií.

Studium umělé inteligence a high performance computing též vyvolalo zájem. Byly představeny obory a výzkumné infrastruktury na špičkové úrovni, které jsou nabízeny na několika místech v ČR. Hovořili tak zástupci Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, Fakulty elektrotechnické ČVUT a Centra IT4Innovations Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě, kde je výzkumníkům k dispozici superpočítač Karolina či LUMI Supercomputer/CSC-FI . Mohou se hlásit zájemci o studium oborů jako robotika, kybernetická bezpečnost, softwarová architektura, teorie her či bezpečná a zodpovědná umělá inteligence.

Záštitu nad celou akcí opět převzal Dům zahraniční spolupráce a poděkování míří Dr. Martinu Vítovi z ResearchJobs.cz. Velvyslanectví ČR v Lisabonu by z těchto webinářů rádo vytvořilo tradici, takže se těšíme na rok 2025 s dalšími webináři PhD/Postdoc in Czechia v oborech, které tvoří budoucnost!

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na Lisbon.Commerce@mzv.gov.cz