english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádosti o peněžní dary krajanským spolkům na rok 2023

Pro rok 2023 se bude i nadále pokračovat v poskytování peněžních darů na projekty krajanských spolků, společností bohemistů a obdobných organizací v zahraničí.

Dovolujeme si informovat, že žádosti o finanční dary krajanským spolkům v rámci programu vlády ČR na podporu českého kulturního dědictví v zahraničí pro rok 2023 jsou k dispozici ZDE

Tuto žádost je třeba elektronicky podat nejpozději do 1. srpna 2022 a zároveň vytištěnou a podepsanou žádost je třeba zaslat či předat do 15. srpna 2022 s označením "Dotace MZV" na adresu Consulate General of the Czech Republic in New York, 321 East 73rd Str., NY 10021 New York. Upozorňujeme, že v případě pozdějšího podání nebude brán na žádost zřetel.

Krajanské spolky, které žádají poprvé, musí zároveň zaslat kopii o registraci spolku, včetně potvrzení o neziskovém charakteru organizace, a stanovy spolku.

V rámci poskytování peněžních darů na krajanské projekty budou upřednostňovány příspěvky na konkrétní a tradiční aktivity spolků, jako např. jsou kulturní a vzdělávací akce, před údržbou a opravami krajanských objektů.