español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Filip Kanda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupce velvyslance na misi politických radů zemí EU v Córdobě

Ve dnech 20. až 23. května 2023 navštívil zástupce velvyslance Filip Kanda argentinskou provincii Córdoba, kde se zúčastnil mise politických radů velvyslanectví členských zemí EU. V jejím rámci byla delegace přijata představiteli nejvyšších provinčních a městských úřadů a došlo k jednání se zástupci průmyslového a zemědělského sektoru a občanských organizací. Filip Kanda též vystoupil na nejstarší argentinské univerzitě, Universidad Nacional de Córdoba, kde promluvil na téma světové geopolitiky v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině.  

 

Hlavním cílem mise bylo navázání kontaktů se zástupci rozmanitých sektorů průmyslu, zemědělství, vědy a technologie, seznámit se s potenciálem ekonomického a společenského rozvoje provincie Córdoba a nalézt další možnosti vzájemné spolupráce. Córdoba je druhým největším městem v Argentině a provincie Córdoba jednou z nejvýznamnějších jak co do místního průmyslu, tak zemědělství. Pochází odsud přes 15% celkové argentinské výroby a vývozu, a to od položek jako jsou třeba burské oříšky (polovina argentinského vývozu), až po automobilky, či produkty leteckého průmyslu. Účastníci schůzek potvrdili, jak moc jim záleží na spolupráci se zeměmi EU a rovněž vyjádřili podporu a naději brzké ratifikaci Dohody o volném obchodu mezi zeměmi EU a uskupení Mercosur. Již dnes některé české firmy spolupracují se svými partnery v Córdobě, např. v leteckém a automobilovém průmyslu, či v nanotechnologiích.

Filip Kanda se též zúčastnil vernisáže výstavy místního malíře M. Rondota, inspirovaného Prahou, v českém kulturním centru Checa, kde poté honorární konzul ČR v Córdobě Daniel Villalón uspořádal pro skupinu politických radů večeři.

gobernación

gobernación

 

Volkswagen

Volkswagen

organizaciones civiles

organizaciones civiles

Universidad Nacional de Córdoba

Universidad Nacional de Córdoba

 

Espacio Cultural Checa

Espacio Cultural Checa

 

Mauricio Rondot

Mauricio Rondot