español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Inaugurace českého předsednictví v Radě EU v Argentině

Velvyslanec Lubomír Hladík dne 1. července 2022 oficiálně zahájil české předsednictví v Radě EU v argentinském Buenos Aires. Stalo se tak symbolicky v prostorách, které hostí sídlo Delegace EU v Buenos Aires.

Velvyslanec ve svém projevu prezentoval priority českého předsednictví a zdůraznil význam Argentiny jako důležitého partnera EU v latinskoamerickém regionu. V následujícím proslovu popřál vedoucí Delegace EU v Buenos Aires českému předsednictví hodně zdaru a zrekapituloval aktuální nosná evropská témata.

Velvyslanectví při této příležitosti inaugurovalo výstavu nově zhotovených roll-upů a fotografických pozadí význačných českých měst a památek. Výstava, přístupná veřejnosti, zůstává v místě až do konce měsíce července, spolu s předsednickým bannerem. Velvyslanectví na inauguraci zároveň umístilo obrazovku, na které ve smyčce běželo video s tématikou projevu Václava Havla z roku 1996 „Evropa jako úkol“.

Akce se zúčastnily necelé dvě stovky hostů, a to zástupců argentinské státní správy, diplomatického sboru, univerzitní a kulturní sféry, krajanské komunity a médií.

Galerie


Zahájení CZ PRES 2022 v Argentině