english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky vstupu do Kostariky

Kostarika-flag

Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kostarika je otevřená pro vstup cizinců z celého světa. Pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky.

VSTUP NA ÚZEMÍ KOSTARIKY

Před případnou cestou do zahraničí doporučuje MZV českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Dočasná imigrační opatření zavedená v rámci národní zdravotní nouze kvůli covid-19 byla zrušena. Rovněž byla zrušena povinnost zřízení cestovního pojištění neočkované osoby.

Doklad o platném očkování proti žluté zimnici je vyžadován od cestovatelů, kteří přijíždějí z následujících zemí: Brazílie, Ekvádor, Guyana, Kolumbie, Peru, Venezuela, Angola, Benin, Burkina Faso, Demokratické Kongo, Gabon, Gambie, Guinea, Kamerun, Libérie, Nigérie, Sierra Leona a Súdán. Vakcína musí být aplikována nejpozději 10 dnů před vstupem do země. Více na: https://www.visitcostarica.com/es/costa-rica/planning-your-trip/tips

České velvyslanectví v Bogotě upozorňuje občany, kteří cestují do Kostariky jako bezvízoví turisté, na nezbytnost prokázat svůj úmysl opustit zemi v zákonem stanovené lhůtě. To znamená mít zakoupenu buď zpáteční letenku, nebo letenku do jiné země. Turistovi s jednosměrnou letenkou hrozí, že bezprostředně po příletu jej imigrační úřad zadrží na letišti v San José a přinutí opustit zemi nejbližším možným letem. Podrobné informace o vstupních podmínkách do Kostariky naleznete na www.visitcostarica.com/en/costa-rica/planning-your-trip/entry-requirements

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Bez povinnosti vyplňování příjezdového formuláře

TRANZIT

Bez omezení.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Od turistů navštěvujících Kostariku se vyžaduje, aby dodržovali hygienická nařízení stanovená soukromými společnostmi pro provádění všech turistických aktivit v zemi.

Velvyslanectví ČR upozorňuje na v poslední době rostoucí počet případů, kdy byly českým turistům odcizeny cestovní doklady, finanční prostředky a další osobní věci, a důrazně návštěvníky Kostariky vyzývá, aby v žádném případě nenechávali své osobní věci bez dozoru, a to ani na krátkou chvíli (např. na pláži nebo v prostředcích hromadné dopravy).

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zdravotnictví

Migración Costa Rica

Oficiální stránky Kostariky s informacemi pro turisty

Honorární konzulát ČR v San José

Seznam laboratorních odběrových míst v Kostarice

Antigenní testy provádí laboratoře společnosti Echandi

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.