english  azərbaycan dili / по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Ázerbájdžánu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy ve spolupráci s českým velvyslanectvím opravují ázerbájdžánskou školu

Unikátní projekt s názvem Energeticky efektivní škola, na kterém Velvyslanectví ČR v Ázerbájdžánu pracuje ve spolupráci s vybranými českými firmami již dva roky, vstoupil do své závěrečné fáze. Počínaje datem 14. srpna 2018 se rozbíhají stavební práce na rekonstrukci školy ve vísce Karavalli (okres Šamachy, přibližně hodinu jízdy z hl. města Baku), přičemž veškerý materiál a technologie na její opravu bezplatně poskytlo konsorcium 13ti českých firem.
 

Cílem projektu, jehož realizace by se neobešla bez podpory ze strany Ministerstva školství Ázerbájdžánu, je na jednu stranu zvýšit povědomí o efektivním zacházení s energiemi u ázerbájdžánských žáků, na druhou stranu samotná rekonstrukce školy českým firmám poskytne dosud bezprecedentní možnost propagace výrobků a služeb, a to za běžného provozu v ázerbájdžánských podmínkách.

Díky propojení českých výrobků, odborného českého stavebního dozoru zajišťovaného panem Martinem Bendou a místních stavebních firem v průběhu rekonstrukčních prací navíc vzniká situace, která českým výrobců otvírá ázerbájdžánský trh daleko za hranice segmentu vzdělávacích zařízení. K tomu by měla do budoucna přispět i podpora případných podobných projektů ze strany České exportní banky.

V rámci rekonstrukce se počítá s provedením následujících prací:

škola před rekonstrukcí

škola před rekonstrukcí

půdorys školy

půdorys školy

škola po rekostrukci

škola po rekostrukci

autor: Jan Jindřich, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Baku