česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Polsko letos vyhlásí soutěž na dodavatele 140 km silničních staveb

Generální ředitelství silnic a dálnic (www.gddkia.gov.pl) 9.10.2018 oficiálně oznámilo, že ještě v tomto roce budou v Polsku vyhlášena výběrová řízení na výstavbu nových cest za více než 3 mld PLN (18 mld CZK). Jedná se o příležitost, kterou mohou využít české stavební firmy.

V příštím roce se navíc plánuje zahájení příprav na  realizaci dalších 400 km. Pro české stavební firmy se může jednat o významnou příležitost k uplatnění na dynamicky se rozvíjejícím polském trhu.

První výběrové řízení na dodavatele stavby nové rychlostní komunikace S16 v délce 17,1 km již bylo vyhlášeno v září. Jedná se o součást budoucího propojení Olsztyna a Ełku. V tomto roce se připravuje dalších deset výběrových řízení na výstavbu více než 140 km dálnic, vysokorychlostních silnic a cest vyšší třídy. Smlouvy na realizaci těchto staveb by měly být připraveny k podpisu ve třetím čtvrtletí příštího roku.

V roce 2019 se plánuje realizace výstavby více než 400 km nových komunikací, především dálnic a rychlostních silnic. Celkově se tak má v Polsku v příštích letech proinvestovat 20 mld PLN (120 mld CZK) na stavbu více než 500 km nových silnic a dálnic.

Podrobné informace ohledně tendru č. O/OL.D-3.2410.1.2018.I-4 lze najít na webových stránkách polského Generálního ředitelství silnic a dálnic – GDDKiA nebo na stránkách TED.

Případné doplňující informace poskytne ekonomické oddělení velvyslanectví.

Foto: Łukasz Jóźwiak,  https://www.gddkia.gov.pl

Foto: Łukasz Jóźwiak, 
https://www.gddkia.gov.pl

 

Jan Tomášek

ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR ve Varšavě