english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární poplatky

Výše správních poplatků za konzulární úkony je stanovena zákonem č. 634/2004 Sb. Přepočet na kanadské dolary se provádí vždy k 1. každého kalendářního měsíce v závislosti na aktuálním kurzu české koruny vůči kanadskému dolaru.

Úhradu poplatků lze provést následujícími způsoby:
- bezhotovostně platební kartou; v takovém případě je účtována částka v CZK nebo EUR dle platného sazebníku (účtovaná částka nezahrnuje bankovní poplatky za konverzi měn, ty jsou účtovány bankou držitele karty). Můžete platit i českými kartami (bez poplatku, máme terminál ČSOB). Přijímány jsou všechny hlavní platební karty: Visa, Visa Elektron, Mastercard, Maestro, Diners Club International, UnionPay, Discover, JCB;
- hotově;
popř.  certified check (osobní šeky nepřijímáme).

 

Od 1. srpna 2023 GK Toronto rozšiřuje možnosti platby online díky zřízení platební brány. 

Klienty mimo Toronto, kteří žádají konzulární úkony poštou, prosíme, aby ve svých žádostech uváděli správné e-mailové adresy, na které jim zašleme link, díky němuž platbu uhradí. Platby jsou v českých korunách přes platební bránu české banky ČSOB. Je tudíž výhodné platit českými kartami. Tímto způsobem postupně odstraníme zasílání hotovosti poštou.

 

Posíláte-li platbu (šek) poštou, mějte prosím na paměti, že každého prvního v měsíci se podle aktuálního směnného kurzu zveřejňuje nový sazebník poplatků. Sazby se tak mohou mírně změnit a nedosahuje-li vaše platba dostatečné výše, může se stát, že Vaše žádost nebude uskutečněna. V takovýchto případech doporučujeme poslat poplatky dostatečně včas před koncem měsíce anebo hned na jeho začátku po vyhlášení nových aktuálních poplatků.

přílohy

Konzulární poplatky květen 2024 304 KB PDF (Acrobat dokument) 2.5.2024