b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o Letních školách slovanských studií na českých univerzitách v roce 2024

Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině si dovoluje informovat o stipendijních kurzech českého jazyka v rámci Letní školy slovanských studií (LŠSS) 2024. Zájemce o kurz žádáme, aby své přihlášky zasílali na Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině nejpozději do 31. března 2024.

 

Letní školy slovanských studií jsou studijní kurzy českého jazyka pořádané veřejnými vysokými školami v České republice, které se konají každoročně v měsících červenec - září. Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky, kteří jsou starší 18 let. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky nabízí uchazečům z Bosny a Hercegoviny 3 stipendijní místa na tyto univerzity:  

  • Masarykova univerzita, Brno (20.7. – 17.8.2024) – 1 stipendijní místo
  • Univerzity Palackého, Olomouc (13.7. – 11.8.2024) – 1 stipendijní místo
  • Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzita Karlova, Poděbrady (1.7. – 26.7.2024) – 1  stipednijní místo

Stipendia spočívají v úhradě kurzovného, výuky, ubytování a stravování a bezplatném vstupu na kulturní aktivity pořádané v rámci LŠSS.

Důležité: součástí přihlášky je prohlášení, že se zájemce může zúčastnit celého trvání kurzu.

Všechny potřebné informace o podmínkách stipendijních pobytů včetně formuláře přihlášky (jednotný formulář) jsou zveřejněny na anglických internetových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Věnujte prosím těmto informacím dostatečnou pozornost: https://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/summer-schools-of-slavonic-studies

Uchazeč vyplní přihlášku a připojí svůj životopis v češtině nebo v angličtině a kopie cestovního dokladu. Velvyslanectví přijímá pouze tištěné přihlášky žádosti o stipendiu. Vyplněnou přihlášku spolu s životopisem a kopii občanského průkazu je potřeba zaslat nejpozději do 31. března 2024 na adresu Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině:

Ambasada Češke republike u Bosni i Hercegovini

Franjevačka 13

71 000 Sarajevo  

Úspěšní žadatelé o stipendium budou informováni přímo pořádající univerzitou, které je třeba účast obratem potvrdit, nebo se z účasti omluvit na adrese Magdalena.VillatoroSladkova@msmt.cz  Žádosti o stipendium zaslané přímo na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky nebo vybranou instituci budou z výběrového řízení vyřazeny.

Přihláška 2024 (DOCX, 39 KB)