česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Postu velvyslance ČR při EU se ujal Martin Povejšil

Kdy: 03.09.2012, Kde: Brusel

Velvyslanec Povejšil střídá na postu stálého představitele ČR při Evropské unii velvyslankyni Milenu Vicenovou.

Tisková zpráva Stálého zastoupení ČR při EU

Brusel, 3. září 2012

Česká republika má nového velvyslance při Evropské unii. Postu stálého představitele ČR při EU se dnes (3. září 2012) ujal velvyslanec Martin Povejšil. Ten vystřídal velvyslankyni Milenu Vicenovou, která zastávala funkci stálé představitelky ČR při EU od ledna 2008.

„K postu velvyslance při EU přistupuji s maximálním respektem. Vím, že budu čelit mnohým úskalím a výzvám, které s sebou role stálého představitele nese. Odpovědnost, jež z toho vyplývá je zavazující, nesmí být ale svazující,“ uvedl velvyslanec Povejšil.

Velvyslanec PhDr. Martin Povejšil je jedním z nejzkušenějších českých diplomatů. Narodil se v roce 1961 a na Palackého univerzitě v Olomouci vystudoval moderní filologii. V roce 1990, krátce po pádu komunistického režimu, vstoupil do služeb tehdejší československé diplomacie. Během své kariéry zastával řadu seniorních postů na československém a později českém ministerstvu zahraničních věcí i na zastupitelských úřadech ve světě. Jeho odborné zaměření se postupně rozšiřovalo z rozvojových otázek a bilaterálních vztahů k evropským a bezpečnostním záležitostem a multilaterální diplomacii. Před nástupem do funkce českého velvyslance při EU zastával obdobnou pozici v NATO.

Velvyslanec Povejšil je ženatý, má tři dcery a syna. Hovoří anglicky, španělsky, německy, rusky a francouzsky.

Další informace:

Foto: Sander De Wilde