česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo X logo Facebook logo

Debata o mezinárodní mobilitě a podpoře mladých vědců

Stále zastoupení ČR při EU hostilo 1. prosince 2015 debatu věnovanou problematice mezinárodní mobility a podpoře mladých vědeckých pracovníků. Moderovaná debata byla součástí akce „Ozvěny festivalu AFO v Bruselu“ a předcházela promítání vědeckého dokumentárního filmu „Cesta k jadernému štěpení: příběh o Lise Meitnerové a Otto Hahnovi“.
 

Debatu zahájil velvyslanec Jakub Dürr, zástupce stálého představitele ČR při EU.  Prof. Sierd Cloetingh, viceprezident Evropské rady pro výzkum, představil její programy pro excelentní vědecké pracovníky a prof. Eva Kondorosi, členka Vědecké rady Evropské rady pro výzkum, aktivity zaměřující se na rozšiřování účasti vědců ze zemí EU-13. Diskuze se zúčastnily Kateřina Falk, ELI Beamlines a Zuzana Holubcová z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, které představily své osobní a profesní zkušenosti. Kateřina Falk působí v oblasti laserové a atomové fyziky a mimo jiné pracovala v Národní laboratoři v Los Alamos v USA. Zuzana Holubcová se zabývá zobrazením dějů v lidském vajíčku a část své vědecké kariéry strávila v Cambridge. Debata se zaměřila na téma excelence, mobility, budování vědeckých týmů a skloubení rodinného a pracovního života.

Akci pořádala ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace, zastoupení Olomouckého kraje v Brusel a České centrum v Bruselu.

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) je pořádán Univerzitou Palackého v Olomouci a každoročně představuje nejlepší současné vědecké snímky. V dubnu 2016 Olomouc přivítá již 51. ročník tohoto úspěšného festivalu.

Galerie


Debata o mezinárodní mobilitě a podpoře mladých vědců