česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Street Party se po čtyřleté pauze vrací do Bruselu!

V pátek 31. května 2024 se Place de la Monnaie v centru Bruselu promění od 14:00 do 22:00 hodin na festival “Czech Street Party” spojující českou hudbu, gastronomii a představení různých krajů České republiky v srdci evropského hlavního města.

Czech Street Party je pokračováním mnohaleté tradice, obvykle probíhající na Rue Caroly, která se letos po čtyřech letech uskuteční na novém místě v centru Bruselu. Czech Street Party není pouhým festivalem, ale také oslavou důležitých milníků. Letos si speciálně připomínáme výročí 20 let členství v EU. Od přistoupení v roce 2004 sehrála Česká republika klíčovou roli v kulturním, ekonomickém i politickém prostředí EU a květnová Czech Street Party slouží jako živoucí důkaz evropského motta: “jednota v rozmanitosti".

Návštěvníci Czech Street Party se mohou těšit na celou řadu zážitků. Na Place de la Monnaie bude znít živá hudba široké škály žánrů od folklóru po moderní rytmy - každý si tak přijde na to své. Na jednotlivých stáncích budou mít návštěvníci příležitost lépe poznat různé kraje České republiky a samozřejmě žádná česká oslava by nebyla kompletní bez ochutnávky kulinářských pochoutek a českého piva.

Czech Street Party ale není pouze o zábavě a gastronomii; je to také příležitost pro kulturní výměnu a dialog. Během události budou mít návštěvníci šanci mluvit se zástupci krajů a firem, sdílet poznatky o historii, jazyce či zvycích. Odpoledne budou také probíhat interaktivní kvízy s možností vyhrát hodnotné ceny.

Připojte se k nám 31. května 2024, abychom společně oslavili českou kulturu, přátelství a silné pouto, které nás spojuje jako Evropany. Czech Street Party na vás již čeká!