عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: https://www.infostourismemaroc.com/ville/agadir-maroc
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Agadir – marocké město exportních a investičních příležitostí v oblasti letecké dopravy

V roce 2020 byl představen programu rozvoje přímořského města Agadir v letech 2020 – 2025 v podobě 94 projektů v celkové částce cca 6,3 mld. MAD (13,7 mld. CZK). Národní úřad pro civilní letectví (Office National des Aéroports) vyhlásil tendr na úpravu mezinárodního letiště v Agadiru Al Massira v celkové částce zhruba 20,4 mil. MAD (44,7 mil. CZK) s datem pro podání nabídek do 21. 3. 2023.

V roce 2019 marocký král Mohammed VI ve svém proslovu u příležitosti oslav „Zeleného pochodu“ vyzdvihl roli města Agadir, ze kterého by se do budoucna měl stát skutečný geografický a ekonomický střed Maroka. Sám král zmínil, že je nepřijatelné, aby se veškerý rozvoj Maroka omezil na oblast sever – jih mezi městy Tanger a Marrakéš. Důraz kladl především na brzké propojení měst Marrakéš a Agadir vysokorychlostní železniční tratí. V roce 2020 následovalo představení programu rozvoje města Agadir v letech 2020 – 2025 v podobě 94 projektů v celkové částce cca 6,3 mld. MAD (13,7 mld. CZK). Zaměření projektů je široké – od dobudování silniční infrastruktury, zpevnění a revitalizace městského pobřeží, zavedení veřejného osvětlení, zabezpečení města videokamerami, až po nákup kloubových autobusů, vybudování nových zdravotních zařízení, sportovních zařízení, škol, divadla a kulturního centra. Projekty čekající na realizaci skýtají exportní a investiční příležitosti pro české společnosti.

V oblasti dopravy se nyní konkrétně jedná o veřejnou zakázku na úpravu mezinárodního letiště v Agadiru Al Massira v celkové částce zhruba 20,4 mil. MAD (44,7 mil. CZK). Tendr vypsal Národní úřad pro civilní letectví (ONDA – Office National des Aéroports) s datem předložení nabídek do 21. 3. 2023. Národní úřad pro civilní letectví organizuje prohlídku místa realizace dne 1. 3. 2023 v 10h00. Veškerou dokumentaci je možné stáhnout z webových stránek ONDA nebo se obrátit na Velvyslanectví ČR v Rabatu.

Ilustrační foto letiště v Agadiru

Ilustrační foto letiště v Agadiru