عربي  česky  français 

rozšířené vyhledávání

Velvyslanectví České republiky v Rabatu

Ambassade de la République tchèque
4,5 km, Avenue Mohammed VI, 10, Rue Zankat Ait Melloul, Villa Merzaa
10000 Souissi-Rabat, Royaume du Maroc

Fax: +212 537 754 393

E-mail: rabat@mzv.gov.cz
Pro korespondenci s konzulárním úsekem (ohledně víz nebo českých dokladů) používejte prosím výhradně tento email: rabat.consulate@mzv.gov.cz.

Tel.: +212 537 755 420
Konzulární oddělení je k dispozici pro telefonické dotazy každou středu v čase 13-15 hod. marockého času. V jiných dnech nebo v případě přetížení linky lze zaslat dotaz e-mailem na adresu rabat.consulate@mzv.gov.cz.
Na e-maily odpovídáme co nejdříve to je možné, nejpozději však do 5 pracovních dní.

Další kontakty včetně kontaktů na honorární konzuláty naleznete v kapitole kontaktní informace.

Velvyslanectví České republiky v Rabatu (Maroko) je konzulárně příslušné také pro Mauritánii.


Důležité upozornění

Velvyslanectví České republiky v Rabatu (Maroko) disponuje v mimopracovní době (tj. denně od 16:15 do 07:45 a ve dnech pracovního volna) stálou pohotovostní službou, na níž se mohou obrátit občané České republiky, kteří se na území Maroka ocitnou v nouzi. Jedná se především o naléhavé případy ztráty/odcizení cestovních dokladů hrozí-li zmeškání letu, dopravních nehod, úmrtí, zadržení policií apod. Prosíme, nezneužívejte toto číslo k žádostem o informace, které nesouvisejí s naléhavými případy nouze (např. informace o vízech, ověřování či matričních dokladech) a obraťte se na nás v pracovních hodinách.

Mobilní telefon stálé pohotovostní služby je +212 (0) 613 452 583.

Zpracování a ochrana osobních údajů na MZV ČR :

Ministerstvo zahraničních věcí ČR při plnění svých úkolů zpracovává a chrání osobní údaje v souladu s jeho povinnostmi vyplývajícími z platných právních předpisů týkajících se zpracování a ochrany osobních údajů. Jeho povinnosti jsou stanoveny zejména v obecném nařízení  o ochraně osobních údajů a zákonu o zpracování osobních údajů.


Kde nás najdete

Velvyslanectví České republiky v Rabatu leží přibližně 6 km od centra města.

Pokud nemáte možnost vlastní dopravy, doporučujeme využít vozidla taxi (modré taxíky "petit taxi"). Doprava taxíkem z centra Rabatu k velvyslanectví je levná a stojí přibližně 25 dirhamů (cca 60 Kč).
Hlavním orientačním bodem je nákupní centrum "Mega Mall (Souissi)" na Avenue Mohammed VI. Při rozhovoru s taxikářem dbejte na správnou výslovnost [megamól suisi][aveny mohamed sis].

Přesnou polohu velvyslanectví naleznete na přiložené mapě:

mapa ZU Rabat