česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dopis velvyslance krajanům

V souvislosti s nástupem do funkce  rozeslal velvyslanec ČR v Kanadě dne 18. února 2015 dopis místním krajanům.

Vážení přátelé, milí krajané,

dovoluji si Vás informovat, že jsem 18. února 2015 předal do rukou Jeho Excelence Davida Johnstona, Generálního guvernéra Kanady, pověřovací listiny a tímto dnem jsem se oficiálně ujal funkce mimořádného a zplnomocněného velvyslance České republiky v Kanadě.

Jmenování do této funkce je pro mne velkým závazkem a přistupuji k němu s veškerou úctou vůči všem českým spoluobčanům žijícím nejen v České republice, ale všude na světě. Mám radost, že v průběhu příštích čtyř let budu moci věnovat zvýšenou pozornost zejména Vám, české krajanské komunitě v Kanadě, a to jak prostřednictvím Vašich spolků či dalších iniciativ, tak i cestou individuálních kontaktů.

               Ve své práci chci navázat na své působení v Paříži a v Ženevě, kde se mi podařilo rozvíjet neobyčejně živou a oboustranně obohacující spolupráci s výraznými krajanskými aktivisty mj. soustředěnými pod hlavičkou Nadace Olgy Havlové, Asociace Masaryk či pod křídly Sokola.

               Ke krajanské komunitě, a ke všem Čechům žijícím v zahraničí, jsem vždy vzhlížel s hlubokým respektem. Prostřednictvím blízkých přátel, které zavály za hranice vlasti často až neuvěřitelné a pohnuté osudy, jsem měl možnost alespoň trochu nahlédnout do fascinujícího světa odvážných a myšlenkově nesmírně bohatých lidských osobností.

               Věřím, že se nám zde v Kanadě společně podaří realizovat konkrétní projekty, jejichž cílem bude podpora našich tradic, uchování českého jazyka a českého kulturního dědictví. Doufám, že se budeme pravidelně setkávat a vyměňovat si zkušenosti z kulturních a společenských podniků, které pomáhají šířit dobré jméno České republiky v zahraničí a tím i svébytnou a nezaměnitelnou identitu českých občanů.

               Spolu se svým týmem na Zastupitelském úřadě v Ottawě a na Generálním konzulátě v Torontu jsme připraveni reagovat na Vaše podněty, komunikovat s Vámi prostřednictvím osobních kontaktů, telefonických rozhovorů, elektronické a standartní pošty či prostřednictvím našich internetových stránek a sociálních sítí. 

               Těším se na spolupráci s Vámi a přeji Vám úspěch ve Vaší činnosti a radost v osobním životě.

                                                                                                                            Se srdečným pozdravem,

 

                                                                                                                           Pavel Hrnčíř, velvyslanec