česky  english 

rozšířené vyhledávání

Vízové a konzulární informace

Adresa:   251 Cooper Street, Ottawa, Ontario, K2P 0G2

Telefon:  001 - 613 562 3875

Fax:           001 - 613 562 3878

E-mail:    Ottawa.Consulate@mzv.gov.cz

Upozorňujeme, že komunikačními prostředky s veřejností pro vízovou a konzulární agendu jsou pouze e-mail, telefon, fax a listinná zásilka. Na konzulární úsek se každý den obrací velké množství žadatelů a je tedy velmi vytížen. Obvykle může být problém se dovolat. Z tohoto důvodu doporučujeme zformulovat Vaši žádost písemně a zaslat ji e-mailem. V písemné komunikaci se zastupitelským úřadem vždy prosíme uvádějte své jméno a příjmení, případně číslo jednací své žádosti.

Prosíme, věnujte pozornost vízovým informacím na těchto webových stránkách a nezasílejte žádosti o obecné informace, které lze vyčíst z těchto webových stránek. Na konkrétní e-mailové dotazy odpovídáme obvykle do 5 pracovních dnů, pokud odpověď nelze vyčíst z naší webové stránky.

Telefonické dotazy týkající se procesu přijímání nebo zpracování žádostí rádi zodpovíme každý den, pondělí – čtvrtek, 14:00 – 15:30 hod., pátek 13:30 - 14:30 hod.

Mobilní telefon nepřetržité konzulární služby: +1 613 794 2277. Tato linka neslouží k zodpovídání dotazů týkajících se víz či jiných dotazů.      

Linka je určena výhradně občanům ČR, kteří se ocitli v nouzi nebo ohrožení zdraví či života (např. ztráta nebo odcizení cestovních dokladů, nehoda, úraz, pokud se stanete obětí trestné činnosti nebo jste zadrženi policií apod.).

Osobní podání žádosti je možné pouze po předchozím sjednání schůzky na emailové adrese Ottawa.Consulate@mzv.gov.cz, některé žádosti lze vyřídit také v písemném styku.

Na naše velvyslanectví se prosím obracejte, pokud v Kanadě bydlíte v oblasti naší konzulární působnosti.

Konzulární působnost Velvyslanectví ČR v Ottawě:    v provincii Ontario pouze okresy Prescott and Russell, Stormont Dundas and Glengarry, Ottawa-Carlton, Leeds and Grenville, Lanark, Renfrew, Nipissing, Lennox and Addington, Frontenac, dále provincie British Columbia, Nova Scotia, New Brunswick, Prince Edward Island, Quebec,Yukon, Northwest Territories, Nunavut, Newfoundland a Labrador.

Konzulární působnost Generálního konzulátu ČR v Torontu: provincie Ontario (mimo okresy v působnosti ZÚ Ottawa), Manitoba, Saskatchewan, Alberta. Pokud v Kanadě bydlíte v těchto provinciích či okresech, obracejte se prosím na GK ČR v Torontu.

Obsazení konzulárního úseku:

Mgr. Jana Stará, konzulka

Ing. Simona Chaloupková, konzulární referentka

Mgr. Silvia Kubačková, konzulární referentka

Úřední hodiny pro veřejnost: (na základě sjednané schůzky)

Pondělí - pátek   9:00 - 12:30

sjednání schůzky prostřednictvím emailu: Ottawa.Consulate@mzv.gov.cz

Svátky (velvyslanectví uzavřeno):

Nový rok  - 1. ledna
Velký pátek (pohyblivý svátek)
Velikonoční pondělí (pohyblivý svátek)
Svátek práce - 1. května
Den osvobození - 8. května
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje - 5. července
Den upálení mistra Jana Husa - 6. července
Den české státnosti - 28. září
Den vzniku samostatného československého státu - 28. října
Den boje za svobodu a demokracii - 17. listopadu
Vánoční svátky - 24. - 26. prosince

Konzulární úsek vykonává vízovou a ověřovací agendu, zajišťuje vydávání náhradních cestovních dokladů, zprostředkovává vydávání cestovních dokladů, matričních dokladů, osvědčení/potvrzení o státním občanství ČR, výpisů z rejstříku trestů ČR atd. Ve spolupráci s místními úřady řeší případy nouze občanů ČR.

Konzulární úsek rád vyhoví všem žádostem spojeným s výše uvedenými činnostmi, zásadně však neposkytuje rady a doporučení ryze turistického charakteru jako např. informace o levném ubytování, dopravním spojení, turistických zajímavostech země apod.