english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na zemědělskou misi do Keni - říjen 2022

Ministerstvo zemědělství ČR a MZV ČR chystají na 10.10. 2022 – 14.10. 2022 prezentaci českých zemědělských firem v Keni ve městech Nairobi, Nakuru a Kisumu v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) a těší se na hojnou účast českých firem z oboru.
 

Hlavní město Nairobi je centrem pro ředitelství velkých firem, města Kisumu a Nakuru jsou položená ve velmi úrodné oblasti západní Keni. Kisumu je navíc významný přístav na Viktoriině jezeře s výhodným spojením s Tanzanií a Ugandou a třetím největším městem v Keni. Hlavní zemědělské produkty oblasti jsou rýže, bavlna, čaj či kukuřice, ale také brambory či mrkev. Chová se zde velké množství skotu, jsou zde mléčné farmy a mlékárny. V oblasti se též nacházejí velké zeleninové a květinové farmy, které vyvážejí většinu svých produktů do EU. Významný je též rybolov sladkovodních ryb, především tilapií.

V zemi stále chybí dostatek zařízení na zpracování zemědělských produktů i zemědělská mechanizace  a velká část se vyváží nezpracovaná. Keňská vláda se snaží různými podpůrnými prostředky tento stav změnit a podpořit investice do industrializace zemědělství.

V rámci čtyřdenní návštěvy budou mít firmy možnost prezentovat své výrobky a služby, techniku a technologie partnerům jak v Nakuru, tak v Kisumu.

Program v Keni:

10.10. pondělí – večerní přílet do Nairobi

11.10. úterý – B2B schůzky v Nairobi, přejezd do Nakuru

12.10. středa – půldenní prezentace a workshop v Nakuru, odpoledne přejezd do Kisumu

13.10. čtvrtek – celodenní prezentace a workshop v Kisumu, večerní recepce pro klíčové partnery v Kisumu

14.10. pátek –  přejezd do Nairobi, odlet do Prahy v pozdních večerních hodinách

Mise bude organizovaná Ekonomickým oddělením Velvyslanectví ČR v Nairobi a uskutečněná ve spolupráci s Keňskou asociací soukromého průmyslu (KEPSA)  a dalšími oborovými asociacemi ( např. Cereals Growers Association či Cereal Millers Association). České firmy, které se PROPEDu zúčastní si budou muset zaplatit dopravu, ubytování a per diem pro delegáty. Z PROPEDu bude financován pronájem prostor, komunikace o akci na africké straně, drobné občerstvení během prezentací a večerní recepce pro klíčové partnery.

Zájemci z řady firem se mohou hlásit vedoucí obchodního úseku paní Martě Anně Ledgard na e-mail: marta_ledgard@mzv.cz do 20.9.2022. Případné telefonické dotazy ráda zodpovím na telefonním čísle +254 790 638 617 (také na WhatsApp).