español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Madrid
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Studijní cesta zástupců ze Zlínského kraje do Zaragozy

Delegace ze Zlínského kraje navštívila ve dnech 6. - 9. května 2024 španělské město Zaragoza. Náměstci hejtmana Zlínského kraje, představitelé měst Zlín a Slavičín, vedení Univerzity Tomáše Bati, Moravského leteckého clusteru a Technologicko-inovačního centra Zlín se setkali se zástupci radnice města Zaragoza, dvou vysokých škol, institucí na podporu podnikání a zahraničního obchodu (Etopia, AREX), inkubátoru pro začínající firmy CIEM, technologického institutu ITA Innova a zástupci leteckého a obranného clusteru AERA.

Studijní cesta přinesla připojení s inovativními španělskými institucemi a získání poznatků o nových trendech v řízení města a podpoře podnikatelských aktivit ze strany města Zaragoza. Členové mise měli příležitost sdílet know-how a konkrétní příklady v oblasti smart cities, digitalizace, internacionalizace a podpory vědy a výzkumu a navázat nové kontakty na úrovních jednotlivých instituci, univerzit a asociací.

Během mise došlo k podpisu Memoranda o spolupráci mezi Moravským leteckým clusterem (Czech Aerospace Alliance) a Aragonským leteckým a obranným clusterem AERA - Clúster de Aeronáutica, Aeroespacial y Defensa de Aragón, které položilo základy pro budoucí spolupráci. Prezentace v sídle AERA se zúčastnili rovněž zástupci firem Aerometallic Tarazona, Aitiip Centro Tecnológico a Evora IT Solutions. Setkání pomohlo prohloubit vztahy, prozkoumat nové příležitosti a získat komplexní porozumění nejen leteckému a obrannému sektoru v regionu.

Velký zájem  a příslib budoucí spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati vyvolalo setkání se zástupci dvou vysokých škol (Univerzity v Zaragoze a Aragonské vysoké škole designu). UTB jako mladá a moderní univerzita, která vzdělává 9 500 studentů v humanitních, přírodovědeckých, technických, zdravotnických a uměleckých oborech má řadu oblastí, v nichž může španělské straně nabídnout výměnu studentů i pedagogů.

Projekt ekonomické diplomacie byl realizován ve spolupráci s Technologicko-inovačním centrem Zlín a Ministerstvem zahraničních věci ČR.

Návštěva AERA

Návštěva AERA

 

ITA Innova

ITA Innova

 

Návštěva AERA

Návštěva AERA