español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ÚZSVM
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo X logo Facebook logo

Dražba zámku Štiřín

Bylo vyhlášeno desáté kolo elektronické aukce zámku Štiřín. Aukce proběhne ve dnech 1. a 2. října 2026 s vyvolávací cenou 720 milionů Kč.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil desáté kolo elektronické aukce historického areálu zámku Štiřín, který se nachází v obci Kamenice přibližně 25 kilometrů jihovýchodně od Prahy.

Zámek Štiřín, barokní komplex z 18. století včetně rozsáhlého přilehlého areálu, nabízí ubytování v 64 hotelových pokojích rozmístěných v pěti budovách. Součástí areálu jsou rovněž dvě restaurace, vinný bar, jídelna, několik společenských sálů určených pro kongresové a kulturní akce, sportovní zařízení a relaxační zázemí. V hlavní zámecké budově se nachází také kaple. Areál dále zahrnuje wellness centrum a zámecký park.

Aukce bude zahájena 1. října 2026 v 10.00 hodin a ukončena 2. října 2026 v 10.00 hodin. Vyvolávací cena byla stanovena na 720 000 000 Kč, tedy ve stejné výši jako v devátém kole aukce. Minimální příhoz činí 50 000 Kč. Podmínkou účasti je registrace v elektronickém aukčním systému a složení kauce ve výši 20 000 000 Kč. Lhůta pro přihlášení k aukci končí 30. září 2026 ve 23.59 hodin.

Prohlídky areálu zámku Štiřín se uskuteční 8. září 2026 ve 13.00 hodin a 18. září 2026 v 10.00 hodin. Zájemci jsou žádáni písemně oznámit zvolený termín panu Milanu Ševelovi (+420 225 776 150, milan.sevela@uzsvm.gov.cz), a to nejpozději do 17.00 hodin dne předcházejícího prohlídce.

Veškeré informace o nemovitosti, podmínkách účasti a průběhu aukce jsou k dispozici na oficiálních stránkách elektronické aukce (v českém jazyce).

Anglická verze aukčního prospektu je přiložena níže:

Další informace lze získat prostřednictvím následujících kontaktů:

přílohy

Now for sale Štiřín Chateau 3 MB PDF (Acrobat dokument) 3. 9. 2026