français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Lucemburku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lucembursko: zapojení se do charitativní sbírky Krabice od bot

Zástupci Velvyslanectví ČR v Lucemburku se společně s členy krajanského sdružení ATSL, studenty české sekce Evropské školy 2 a dalšími přáteli zapojili do letošního již 13. ročníku celonárodní sbírky Krabice od bot. 

Největší českou charitativní vánoční sbírku Krabice od bot organizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické a  každoročně nadělí více jak 10 tisíc dárků dětem z dětských domovů, sociálně vyloučených lokalit a sociálně slabých rodin, které by jinak žádný dárek k Vánocům nedostaly.

Sbírka Krabice od bot

Sbírka Krabice od bot

Poprvé se v akci objevilo i sběrné místo v zahraničí, kdy čeští a slovenští krajané a přátelé mohli doručit dáreček pod vánoční stromek na ambasádě v Lucemburku. Jelikož je každoročně největším úskalím získat dostatek dárků pro starší děti,  sbírali jsme v Lucemburku dárky pro věkovou kategorii 15- 17 let. Celkově se pod naším stromečkem sešlo 47 dárků, 32 pro dívky a 15 pro kluky a poslední 48. jsme nabírali ještě cestou na hranicích. 

Krabice od bot z Lucemburska

Krabice od bot z Lucemburska

Dárky byly o prvním adventním víkendu dopraveny do Prahy na centrální sběrné místo v Praze-Nuslích, kde si je osobně převzala manažerka sbírky paní Zdeňka Marešová. Velvyslanectví děkuje za všechny dárky i pomoc s jejich logistikou.

Předání dárků na centrálním sběrném místě v Praze-Nuslích

Předání dárků na centrálním sběrném místě v Praze-Nuslích