français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: archiv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lucembursko: možnost účasti v projektu Circular by Design Challenge

Vládní agentura Luxinnovation, která se zaměřuje na inovativní, technologické a datově orientované společnosti vyhlásila nový projekt na podporu inovativních návrhů cirkulární ekonomiky Circular by Design Challenge. 

Cílem výzvy Circular by Design Challenge je podnítit podniky a podnikatele k vývoji produktů a služeb, které přispějí k oběhovému a udržitelnějšímu světu. Projekt Circular by Design Challenge nabízí lucemburským a evropským společnostem a podnikatelům možnost rozvíjet svá inovativní a udržitelná řešení prostřednictvím 12týdenního koučovacího programu.

Účastníci budou propojeni s vynikající sítí partnerů, kteří hledají udržitelná řešení tematických výzev. Vítěz každé tematické výzvy navíc získá odměnu ve výši 8 000 eur.

Koučování: 12 týdnů koučování od odborníků

Síť: Cenná síť s lucemburskými klíčovými hráči

Ceny: 8 000 EUR pro vítěze každé tematické výzvy.

Příležitost k prezentaci: Příležitost pro všechny účastníky představit svá řešení průmyslu

Přihlášky a podmínky účasti naleznete zde.

Hlavním posláním vládní agentury Luxinovation je přispívat k rozvoji ekonomiky jako celku tím, že identifikuje inovační příležitosti a podporuje společné inovační projekty, které stimulují rozvoj udržitelné, konkurenceschopné a digitální ekonomiky.

Lucembursko dlouhodobě podporuje cirkulární ekonomiku. Cílem je především přilákat vhodné investory a moderní technologické projekty a vytvořit tak z Lucemburska inkubátor cirkulární ekonomiky, jež by stimuloval další rozvoj a možnosti v rámci projektů udržitelného rozvoje a přeshraniční spolupráce. Jedná se o příležitost pro české firmy či start-upy zabývající se  výše uvedenými moderními technologiemi, jejichž podpoře se velvyslanectví ČR v Lucembursku dlouhodobě věnuje.   

Barbora Pláničková, zástupkyně velvyslance