česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert "Sounds of V4" v rámci českého předsednictví V4

Dne 11. 4. 2024 se v Rytířském sále v Križankách v Lublani uskutečnil koncert s názvem "Sounds of V4", který pořádalo Velvyslanectví ČR v Lublani ve spolupráci s velvyslanectvími Maďarska, Polska a Slovenska v rámci českého předsednictví ve skupině V4.
 

Po úvodním slovu velvyslance Jiřího Kuděly, který přivítal přítomné a připomněl, že tento koncert je oslavou významných výročí vstupu do EU a NATO a Roku české hudby, se sálem rozezněly známé melodie Suchoně, Janáčka, Chopina, Dvořáka, Liszta, Szymanowského, Martinů, Kálmána a Smetany.

Český barytonista Jiří Rajniš a slovenská sopranistka Tatiana Hajušová za doprovodu polsko-makedonské pianistky Adriany Magdovské nadchli svým přesvědčivým projevem a výjimečným talentem zaplněný sál. Publikum odměnilo toto krásné  vystoupení  ovacemi ve stoje.

Mezi publikem nechyběli ani představitelé nejvyšší slovinské politické scény, jako například pan Marko Lotrič, předseda Národní rady, pan Aleš Musar, manžel prezidentky Slovinské republiky a paní Miriam Možgan poradkyně prezidentky Slovinské republiky, a také velvyslanci zemí působících v Lublani.

 

Galerie


Koncert "Sounds of V4" v rámci českého předsednictví V4