česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Lublaň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření provizorního mostu přes řeku Meža v obci Črna na Koroškem

V pondělí 11. 09. 2023 byl slavnostně otevřen provizorní most přes řeku Meža v obci Črna na Koroškem. Slavnostního otevření se zúčastnila předsedkyně Národního shromáždění Slovinska paní Urška Klakočar Zupančič a zástupce velvyslance České republiky ve Slovinsku pan Pavel Sladký.
 

Předsedkyně Národního shromáždění Urška Klakočar Zupančič se zúčastnila zahájení na pozvání velvyslance České republiky v Lublani Juraje Chmiela. Návštěva byla dohodnuta v rámci rozlučkového setkání velvyslance s předsedkyně Národního shromáždění na konci jeho působení ve Slovinsku.

Předsedkyně Národního shromáždění Slovinska paní Urška Klakočar Zupančič ve svém projevu ocenila práci vojáků armády ČR a poděkovala České republice za rychlou reakci a pomoc při odstraňování následků devastujících povodní, které začátkem srpna postihly Slovinsko.

Zástupce velvyslance pan Pavel Sladký informoval předsedkyni Národního shromáždění o aktuálním stavu zbývajících dvou provizorních mostů, které armáda České republiky ještě postaví ve Slovinsku.

Galerie


Slavnostní otevření provizorního mostu přes řeku Meža v obci Črna na Koroškem