português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Lisabon
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Universidad de Évora podepsala Memorandum o porozumění s Masarykovou univerzitou Brno

Dne 18. března 2024 bylo podepsáno Memorandum o porozumění mezi Universidad de Évora a Masarykovou univerzitou v Brně. Velvyslanectví ČR v Lisabonu oběma univerzitám blahopřeje a má radost, že vědecká diplomacie ČR v Portugalsku může zaznamenat další pozitivní výsledek.

Uvedené univerzity jménem svých prorektorů pro zahraniční spolupráci - Paulem Quaresmou a Petrem Suchým - podepsaly Memorandum o porozumění, které by mělo vést k prohlouvení spolupráce mezi těmito dvěma institucemi. Konkrétně obě univerzity plánují posílení studentské výměny včetně studentů Ph.D a postdoc, dále účast na společných vědeckých projektech, organizování společných vědeckých konferencích, výměnu a sdílení vědeckých publikací i výměnu a vzdělávání členů fakult a dalších subjektů.

Podepsání Memoranda by mělo též vést k dalšímu prohloubení spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a inovací mezi Českou republikou a Portugalskem. Velvyslanectví ČR v Lisabonu se proto těší na otevírání dalších příležitostí v oblasti vědecké diplomacie.