česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Další úspěch Smart Guide s.r.o. v Peru

Radnice Miraflores představila svůj Plán rozvoje cestovního ruchu na r. 2024. Jeho součástí jsou i 2 nové turistické trasy – „Za uměním“ a „Za Mariem Vargasem Llosou“, na kterých zájemce povede audioprůvodce české firmy Smart Guide s.r.o. Stejná aplikace pro mobilní telefony již v Miraflores doprovází turisty v archeologické zóně Huaca Pucllana, stejně jako na dalších místech Limy i Peru.

Radnice městské části Limy, Miraflores, představila Plán rozvoje cestovního ruchu na r. 2024. Ač tato čtvrť nemá mnoho historických památek, dokáže přitáhnout domácí i zahraniční turisty a patří nejnavštěvovanějším částem Peru.

Součástí Plánu jsou i dvě nové turistické trasy – Za uměním“ a „Za Mariem Vargasem Llosou“, na kterých cestovatele doprovodí audioprůvodce české firmy Smart Guide s.r.o.

Smart Guide s.r.o. působí na peruánském trhu 3 roky. Nabízí vytvoření audioprůvodce na míru. Aplikaci lze jednoduše nainstalovat do mobilního telefonu. Spolu s několika dalšími účastníky vyhrála národní soutěž Turismo Emprende 2020 – 2022, kterou vyhlásilo peruánské Ministerstvo zahraničního obchodu a cestovního ruchu. Tím získala další prostředky pro počáteční financování svých lokálních aktivit.

Dnes lze s pomocí aplikace navštívit více než 800 destinací po celém světě a absolvovat přes 2.000 tras. 

Kromě nově nabízených aplikací firma již ve spolupráci s radnicí městské části Miraflores vytvořila audioprůvodce pro jednu z nejvýznamnějších historických lokalit Limy, archeologickou zónu Huaca Pucllana, ceremoniální centrum Kultury Lima.

Společnost také před časem připravila audioprůvodce pro řadu dalších zajímavých míst v Limě, a v Peru pak pro lokality jako Cusco, Ica, Machu Picchu, Ollantaytambo nebo Valle Sagrado. V jednání jsou audioprůvodce pro další destinace.

Pro Peru je cestovní ruch klíčovým sektorem, důležitým zdrojem příjmů. Centrální vláda, regionální vlády i radnice se snaží přilákat do země další zahraniční turisty a aplikace české firmy je zajímavým doplňkem klasické nabídky služeb.

Eva Tadlíková, rada Velvyslanectví ČR v Limě

 

 

foto

foto

foto

foto