česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR v rámci oficiální rozvojové pomoci letos podpořila jeden malý lokální projekt v Peru

Prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Limě byl i letos v Peru realizován malý lokální projekt rozvojové spolupráce. Příspěvek oficiální rozvojové pomoci České republiky činil 408 tisíc Kč.

V provincii Leoncio Prado, department Huánuco, realizovala Cooperativa de Servicios Acuicolas y Agropecuarias Altohuallaga projekt s názvem: “Polointenzivní chov paiche (Arapaima velká) v kruhovitých nádržích s geomembránou pro zachování druhu v povodí peruánské Amazonie, Peru”.

 

Vzhledem k poptávce po masu se výrazně snižují její počty ve volné přírodě. Cílem projektu bylo vybudovat nádrže s kontrolovaným chovem. Tím se snížil tlak na lov ve volné přírodě a místní komunita získala nová pracovní místa. Mohla tak pokrýt část poptávky a sama získala zdroj potravy.

 

Cooperativa de Servicios Acuicolas y Agropecuarias Altohuallaga také sponzorovala recepci ke státnímu svátku České republiky. Přítomní hosté, někteří poprvé, mohli ochutnat tuto rybu, připravenou na grilu. Firma tím získala řadu potenciálních zákazníků.

 

Autor: Eva Tadlíková, rada, Velvyslanectví ČR v Limě

 

 

foto

foto

foto

foto