Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Výstava MZV s názvem „20 let tvoříme Evropu“ je k vidění na Rašínově nábřeží v Praze
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava MZV s názvem „20 let tvoříme Evropu“ je k vidění na Rašínově nábřeží v Praze

 

Výstava zaměřená na výročí vstupu Česka do EU prezentuje českou cestu do Unie, důležitost našeho členství, ale také konkrétní příběhy českých zástupců v EU. Výstava v českém a anglickém jazyce byla k vidění na Střeleckém ostrově v Praze 01. května v rámci akce „Zažijte Evropu” a poté je k vidění na Rašínově nábřeží od 02. května do pátku 31. května letošního roku. V elektronické verzi je k dispozici na webu MZV. 

Panelová výstava je příspěvkem k oslavám 20 let členství Česka v EU. Mapuje počátky vstupu naší země do Unie, vysvětluje, proč je členství v EU důležité, zaměřuje se na to, jaký má EU význam v našem každodenním životě a v neposlední řadě je věnována českým zástupcům na Stálém zastoupení ČR při EU a českým zástupcům v institucích EU. Reaguje také na některé rozšířené mýty o EU.

,,Během dvaceti let členství v Unii Česko opakovaně dokázalo, že je ostatním evropským státům poctivým a spolehlivým partnerem. Že se umíme zachovat správně v krizích a pomáháme tam, kde je to skutečně potřeba. Členství v EU nám přináší dlouhodobou prosperitu,“ popisuje ředitel Odboru komunikace MZV Karel Smékal.

U příležitosti výročí Česka v EU připravuje MZV další aktivity, jako např. diskusi s veřejností ve Skautském institutu, přednášky na středních školách i sérii krátkých videomedailonků s českými zástupci ze Stálého zastoupení ČR při EU na sociálních sítích MZV.

Výstava je k dispozici také na webu MZV: https://mzv.gov.cz/file/5446953/MZV_EU_vystava_online.pdf

přílohy

20 let tvoříme Evropu 19 MB pdf (Acrobat dokument) 2.5.2024

20 let tvoříme Evropu 19 MB pdf (Acrobat dokument) 1.5.2024

galerie

Výstava MZV s názvem „20 let tvoříme Evropu“ je k vidění na Rašínově nábřeží v Praze / The MFA Exhibition "Shaping Europe for 20 Years" Can Be Seen at the Rašín Embankment in Prague

.