Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Informace pro Čechy žijící v zahraničí
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí

 

Dne 1. června 2018 spouští česká diplomacie nové webové stránky určené českým krajanům a občanům žijícím v zahraničí. Na jednom místě tak naleznou základní informace ministerstev a úřadů ČR s cílem usnadnit jim vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice i s ohledem na jejich možný návrat do vlasti.

Webové stránky „Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí“ jsou jedním z konkrétních výsledků Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí (dále „Komise“), která je koordinačním orgánem na úrovni centrální státní správy. Jejími členy jsou zástupci osmi českých ministerstev. Komise si klade za cíl podpořit vzájemnou informovanost a spolupráci orgánů státní správy v krajanské problematice. Její ustavení potvrdila vláda ČR svým usnesením z 19. dubna 2017 v návaznosti na usnesení Senátu Parlamentu ČR z 1. prosince 2016. 

Uživatelé stránek naleznou v jednotlivých tematických sekcích také příslušné odkazy na webové stránky konkrétních ministerstev a úřadů. Správu webových stránek provádí pracoviště oddělení zmocněnce pro krajanské záležitosti MZV. Jeho kontaktní e-mailová adresa je zkz@mzv.cz 

.