Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tádžikistán jezero v horách
Tádžikistán Tádžikistán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


 

Z rozhodnutí vlády Republiky Tádžikistán ze dne 26.10.2021 je s účinností od 1.1.2022 zaveden jednostranný bezvízový styk pro občany ČR při cestách do Tádžikistánu s maximální délkou pobytu do 30 dní.

V ostatních případech musí občané ČR disponovat vízem. Občané ČR mohou pro cesty delší jak 30 dnů využít elektronické vízum: www.evisa.tj/index.evisa.html, které je vydáváno bez nutnosti návštěvy Velvyslanectví Tádžikistánu jako vízum pro jeden vstup s maximální délkou pobytu 45 dnů bez možnosti prodloužení. Doporučujeme mít vytištěné vízum u sebe po celou dobu pobytu.

V ostatních případech je nutné obrátit se na Velvyslanectví Tádžikistánu v Berlíně, které je příslušné pro ČR:

Perleberger Str. 43, 10559 Berlín

Telefon: +49 (0) 303 479-3017-8

Fax: +49 (0) 30 34 79 30-29

E-mail: consulat@botschaft-tadschikistan.de

webové stránky: //mfa.tj/en/berlin

Pro vstup do oblasti Horního Badachšánu (Gorno-Badachšán Avtonomnaja Oblast - GBAO) je potřeba zvláštní povolení, o které je možno požádat při žádosti o elektronické vízum nebo přímo na Velvyslanectví Tádžikistánu. V Dušanbe je možno toto povolení získat na Odboru víz a registrace (OVIR) Ministerstva vnitra. Povolení nezahrnuje oblast jezera Sarez.

Pro cizince platí přihlašovací povinnost na Oddělení víz a registrace (OVIR).  Je-li cizinec ubytován v hotelu nebo v jiném ubytovacím zařízení, ohlašovací povinnost za něj vyplní toto zařízení, které zároveň provádí registraci pasu.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje, aby si čeští občané před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky cestování do Tádžikistánu nezměnily.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.