Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Organizované školní zájezdy do zahraničí

 

Ministerstvo zahraničních věcí na svých webových stránkách publikuje dlouhodobě platné informace týkající se jednotlivých zemí světa, včetně vstupních podmínek, a informace s kratší dobou platnosti, které většinou reflektují aktuální situaci v daném teritoriu.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje se před cestou důkladně seznámit se všemi informacemi, které se váží k cestování do konkrétních států světa a jsou zveřejněny na webových stránkách MZV ČR.

Na cestu do zahraničí musí být každý cestovatel vybaven platným cestovním dokladem. Do států Evropské unie, ale i do několika dalších zemí, lze cestovat na občanský průkaz, do většiny zemí světa je zapotřebí mít s sebou cestovní pas. Konkrétní požadavky na vstupní dokumenty jsou zveřejněny u jednotlivých zemí.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje sjednat si na dobu cesty cestovní připojištění.

Doprovázející osoby nezletilých dětí by měly být na cestu vybaveny souhlasem zákonných zástupců doprovázených dětí.

Pedagogický doprovod by měl být na cestu vybaven kontaktními údaji na zastupitelský úřad České republiky v dané zemi pro případ jakékoliv závažné nebo mimořádné události, a to včetně nouzové linky zastupitelského úřadu.

Ministerstvo zahraničních věcí rovněž doporučuje, aby se pedagogický doprovod před cestou do zahraničí registroval v systému DROZD.

.