Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Venezuela - dlouhodobě špatná bezpečnostní a ekonomická situace

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat do Venezuely kvůli dlouhodobě špatné bezpečnostní a ekonomické situaci. V zemi je nedostatek potravin, vody, léků a benzínu. Pokud přesto navštívíte Venezuelu, budete ke vstupu do země potřebovat doklad o očkování proti COVID-19 (poslední dávka ne starší 270 dnů) nebo negativní test COVID-19 PCR-RT provedený do 72 hodin před příjezdem.
 

Častá násilná trestná činnost včetně krádeží je problémem na celém území Venezuely. Důrazně se  nedoporučuje cestovat do příhraničních oblastí s Kolumbií a s Brazílií a do státu Zulia, kde jsou velká území kontrolovaná výhradně organizovaným zločinem. V poslední době opět narostl počet demonstrací, které bývají často brutálně potlačovány, proto se nedoporučuje pohybovat se v jejich okolí.

Pokud se čeští občané ocitnou v situaci akutní nouze, mohou kontaktovat pohotovostní linku velvyslanectví České republiky v Bogotě: +57 320 367 3296, které je příslušné k poskytnutí konzulární pomoci. MZV upozorňuje, že zastupitelský úřad v Bogotě má na území Venezuely velmi omezené možnosti pomoci.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům do zahraničí registrovat se v databázi DROZD .

.