Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nizozemské ostrovy v Karibiku: hurikánová sezóna

 

Českým občanům, kteří v období sezóny hurikánů, tj. od počátku června do konce listopadu, cestují na nizozemské ostrovy Aruba, Curaçao, Sv. Martin, Bonaire, Sv. Eustach a Saba, doporučuje MZV ČR sledovat informace o nebezpečí hurikánů u místních úřadů a na webových stránkách National Hurricane Center.

Při cestách do rizikových oblastí věnujte rovněž pozornost informaci MZV ČR pro cesty do oblastí se sezónním výskytem tropických cyklon.

MZV ČR doporučuje sledovat meteorologické zpravodajství a své cestovní plány přizpůsobit aktuálnímu stavu počasí v cíli cesty. V případě varování před hurikánem na webových stránkách National Hurricane Center doporučujeme před odletem z Evropy konzultovat cestovní kancelář, případně leteckou společnost. V případě, že se již budete nacházet v oblasti ohrožené či zasažené hurikánem, je zapotřebí se důsledně řídit pokyny místních úřadů.

Užitečné odkazy na místní úřady naleznete v článku Velvyslanectví ČR v Haagu.

V případě nouze se lze obrátit na Velvyslanectví ČR v Haagu, a to v pracovní době na standardní telefonické kontakty a mimo pracovní dobu na nouzovou linku konzulární pohotovosti: +31 641 315 128.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se před cestou v aplikaci DROZD.

.