español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika láká k návštěvě argentinské a uruguayské publikum

Agentura CzechTourism spolu s Velvyslanectvím ČR v Buenos Aires se aktivně účastní vzdělávacích seminářů, workshopů a dalších akcí ve velkých městech Argentiny a Uruguaye s cílem přilákat do Česka především movitější turisty. Zásadní je spolupráce přímo s tour operátory, kteří mají rozhodující vliv ve výběru destinace pro své klienty. Preferovanou volbou Argentinců a Uruguayců jsou totiž organizované okruhy po Evropě, kde za několik dní navštíví vícero zemí. Cílem aktivit je ukázat potencionálním návštěvníkům i méně vyhledávaná – a stejně krásná - místa České republiky. Aktivity jsou realizovány v rámci projektů ekonomické diplomacie - PROPED.
 

Během března 2023 proběhlo ve městech Buenos Aires, Córdoba, Rosario a Montevideo sedm vzdělávacích seminářů. Prezentace o českých turistických destinacích byly organizovány ve spolupráci s touroperátory Piamonte, Julia Tours a SATO a byly zaměřeny na cestovní agenty, kteří klientům nabízejí nejčastěji organizované okruhy po Evropě. Celkem se seminářů zúčastnilo okolo tří set cestovních agentů.

14. června 2023 se Česko zúčastnilo jako vystavovatel akce ECTU (Encuentro de Comercialización Turística). S více než 100 vystavovateli se jedná o jednu z hlavních akcí cestovního ruchu v Argentině. Akci, která se konala v hotelu Sheraton v Buenos Aires, pořádala Asociace cestovních kanceláří a agentur Buenos Aires (AVIABUE).

8. září se v hotelu Wyndham Nordelta (provincie Buenos Aires) konalo setkání pro širší veřejnost The North Experience. Události se zúčastnilo okolo 2700 účastníků. Vzhledem k lokalitě se akce zaměřovala na movitější klientelu. Česko se prezentovalo vlastním stánkem a fotkami.

Propagaci České republiky jako destinace cestovního ruchu realizuje CzechTourism i na webu např. prostřednictvím online inzerce, vlastního obsahu na sociálních sítích apod.

Radek Hovorka, diplomat Velvyslanectví ČR v Buenos Aires