english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Bogotě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kafka 100: Mezi realitou a proměnami

Velvyslanectví České republiky v Bogotě společně s velvyslanectvím Rakouska a Goethe Institutem Kolumbie, za podpory Asociación Israelita Montefiore (AIM), připravili na období od 27. května do 29. června 2024 sérií akcí k připomínce 100 let od úmrtí Franze Kafky.

29. května proběhla v AIM vernisáž výstavy "Franz Kafka: člověk své i naší doby", připravená Českými centry. Výstava vychází z knihy Radka Malého, s ilustracemi Renáty Fučíkové. Vernisáž zahájil český velvyslanec Vladimír Eisenbruk, rakouský velvyslanec Gerhard Doujak, ředitelka Goethe Institutu Kolumbie Stephanie Maiwald a prezident AIM Arieh Katz. Od 17. června se výstava na dva týdny přesune do prostor Goethe Institutu, z něhož se do AIM paralelně přestěhuje výstava Kafka Total, jejíž vernisáž v Goethe Institutu proběhla 27. května, za účasti zástupců českého i rakouského velvyslanectví.


V průběhu více než měsíčního cyklu jsou obě výstavy obohaceny bohatým doprovodným programem, například čtenářskými kluby v němčině, projekcemi filmů, debatami o Kafkovi a jeho dílech, nebo virtuální realitou díla Proměna. Kompletní program je k dispozici na webu Goethe Institutu.


V kulisách výstavy "Franz Kafka: člověk své i naší doby" se 6. června v IAM konala akce Café Kafka, při které měli návštěvníci příležitost účastnit se komentované prohlídky výstavy, u kávy a zákusků vyslechnout přednášku „židovský Kafka“ nebo ochutnat "české" (v Kolumbii vařené) pivo a rakouské víno.