česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV ČR otevřelo honorární konzulát v Lublinu

HK Lublin

HK Lublin

Slavnostní otevření Honorárního konzulátu České republiky v Lublinu se uskutečnilo v pondělí 5. prosince 2022 za přítomnosti ředitele konzulárního odboru Ministerstva zahraničních věcí ČR Pavla Peška a Chargé d'affaires, a.i. Miroslava Kolatka.

Slavnostního zahájení se zúčastnili: zástupce vojvody Lublinského vojvodství p. Bolesław Gzik, zástupce maršálka Lublinského vojvodství p. Zbigniew Wojciechowski, zástupce primátora města Lublin p. Artur Szymczyk, arcibiskup Stanisław Budzik a další hosté.

Honorárním konzulem byl jmenován Bogdan Łukasik. Honorární konzulát s působností pro celé Lublinské vojvodství sídlí v Lublinu na adrese Ludwika Spiessa 3.

HK Lublin p. Bogdan Łukasik

HK Lublin p. Bogdan Łukasik

Otevřením honorárního konzulátu Česká republika reaguje na dynamický rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Polskem a na stále důležitější roli spolupráce na úrovni našich regionů. Umístění honorárního konzulátu na společné PL-BLR-UKR hranici umožní nejen snadnější dostupnost konzulární pomoci v bezprostřední blízkosti východních hranic PL, ale i cílit na pomoc v humanitární oblasti směrem na východ. Honorární konzulát v Lublinu bude dále usilovat o sbližování našich národů a posilování hospodářské a kulturní spolupráce.

Velvyslanectví České republiky ve Varšavě vítá, že díky novému honorárnímu konzulovi bude mít Česká republika v Lublinském vojvodství svého zástupce. Bogdan Łukasik, který honorární konzulát povede, je v daném teritoriu velmi dobře etablovaný a svůj život spojí nejen s pomocí českým občanům, ale s českým velvyslanectvím a polskými partnery bude spolupracovat mj. při organizaci akcí veřejné a ekonomické diplomacie.

Otevírání HK Lublin

Otevírání HK Lublin